Kolejne rozstrzygnięcia w Pucharze Niemiec

dodał: Mateusz Marchewka  |  źródło:  |  20.08.2012 21:06
Przed chwilą zakończyły się kolejne mecze pierwszej rundy Pucharu Niemiec. Swoje spotkania wygrały Dynamo Drezno, SV Sandhausen i  Union Berlin, które mogą się cieszyć z awansu do kolejnej rundy.

Po dobrym meczu do drugiej rudny awansowało Dynamo Drezno, które nie dało szans trzecioligowemu Chemnitzer FC i pewnie wygrało 3:0. Klub z zaplecza Bundesligi pierwszą bramkę zdobył w 32. minucie – piłkę do siatki rywala skierował kapitan gości Robert Koch. Tuż przed przerwą trafienie zanotował najskuteczniejszy piłkarz Dynama w tym sezonie – Mickael Pote. W drugiej połowie dalej dominowali goście, ale mieli problemy z wykorzystywaniem stwarzanych sobie sytuacji strzeleckich. W 79. minucie wyręczył ich obrońca gospodarzy Christian Buchner, który w zamieszaniu pod bramką interweniował na tyle niefortunnie, że skierował piłkę do siatki, obok zupełnie zaskoczonego bramkarza.

Lepszy w pojedynku drugoligowców był beniaminek z Sandhausen, który nie dał szans Energie Cottbus. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w trzeciej minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się kapitan Frank Löning. Już siedem minut później wynik na 2:0 podwyższył stoper Daniel Schulz. Szybko objęte prowadzenie sprawiło, że od tej pory zawodnicy Sandhausen skupili się głównie na przeszkadzaniu rywalom i przeprowadzaniu nielicznych kontrataków. Wynik utrzymywał się aż do doliczonego czasu gry, kiedy to gospodarze, po raz kolejny pokonali bramkarza przyjezdnych. Tym razem sztuki tej dokonał pomocnik Jan Fiesser.

Najdłużej trwał pojedynek Rot-Weiss Essen z Unionem Berlin, gdzie potrzebna do wyłonienia zwycięzcy była dogrywka. Przez 90 minut podstawowego czasu gry na boisku nie działo się za wiele, ale grający o klasę niżej gospodarze dzielnie stawiali czoła drugoligowemu zespołowi ze stolicy. Taki stan rzeczy trwał aż do 120. minuty, kiedy to na kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego, gola strzelił Simon Terodde. Napastnik gości dosłownie w ostatniej chwili skierował piłkę do siatki, gdyż już po kilkunastu sekundach od tego trafienia sędzia zakończył spotkanie.

Chemnitzer FC - Dynamo Dresden 0:3
0:1 R. Koch 32’
0:2 M. Pote 43’
0:3 C. Buchner, samobój, 79’

Sandhausen - Energie Cottbus 3:0
1:0 F. Löning 3’
2:0 D. Schulz 10’
3:0 J. Fiesser 90’