REKLAMA
REKLAMA

Mallorca vs Espanyol

dodał: Michał Machowski  |  źródło: primeradivision.pl  |  18.08.2012 10:11
Real Mallorca zmierzy się przed własną publicznością na inaugurację z Espanyolem Barcelona. Obie drużyny nie poczyniły większych wzmocnień w letnim okienku transferowym.

Joaquin Caparros nie zdołał latem zatrzymać wszystkich zawodników w swoim zespole. Szkoleniowiec musiał pogodzić się z odejściem Ivana Ramisa (Wigan Athletic, 6 milionów euro),  Chori Castro (Sociedad, za darmo), Sergio Tejery (Espanyol, nieujawniono) czy Chico (Swansea, wypożyczenie). Wielkiego wrażenia nie robią wzmocnienia. W większości to zawodnicy doświadczeni - 26-letni Javi Marquez (Espanyol), 28-letni Javier Arizmendi (Getafe) czy 30-letni Antonio Lopez (Atletico Madryt).

Nieco lepiej na letnich transferach wypadają Katalończycy. Z drużyną pożegnało się czterech zawodników, którzy w Espanyolu grali na zasadzie wypożyczenia, a więc Didac Vila, Romaric, Vladimir Weiss i Coutinho. O zmianie pracodawcy zdecydowali również doświadczeni Walter Pandiani (wolny transfer) i znany polskim kibicom Kalu Uche (Kasimpasa).

Ściągnięto za to trzech zawodników którym bliżej do piłkarskiej emerytury niż do lat świetności, a więc Joana Capdevile (Benfica), Simao (Besiktas) i Diego Colotto (Deportivo). Wzmocnieniami mają być również Wakaso Mubarak (Villarreal) czy Sergio Tejera (Mallorka). Czy wzmocnienia są współmierne do osłabień, to pokaże sezon.

Na chwilę obecną trudno powiedzieć o co walczyć będą obie ekipy, ale raczej nie spodziewamy się, aby włączyły się do walki o europejskie puchary. Espanyol raczej nie będzie się martwił o utrzymanie, z kolei w przypadku Wyspiarzy co do tego nie mamy pewności.

Rezultat inauguracyjnego spotkania obstawiamy jednak korzystny dla gospodarzy, podobnie jak w poprzednim sezonie. Zadecyduje atut własnego boiska.

18.08. godz. 23:00 Mallorca - Espanyol Barcelona

Typ Primeradivision.pl: 2:1


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

DarkVader | 18.08.2012 10:26

Mallorca jest mocna u siebie i licze na zwycięstwo gospodarzy.Końcówka ubiegłego sezonu była bardzo dobra w wykonaniu Mallorki.Oprócz 4:1 z Realem na SB

BarcelonaRivald | 18.08.2012 12:08

uuu bez Weissa to nie ten Espayol będzie... a Mallorca u siebie lubi grać ostro i o zwycięstwo;) też obstaje przy tym typie redakcji.

Litmanen | 18.08.2012 14:45

wzmocnienia Mallorki nie robią wrażenia ?
sam Javi Marquez to jak na tę drużynę transfer marzeń !goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy