Towarzysko: Anglicy lepsi od Włochów

dodał: dKosinski  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  15.08.2012 22:49
W środowy wieczór na Stade de Suisse Wankdorf doszło do pojedynku Anglików z Włochami. Po dobrej pierwszej i przeciętnej drugiej połowie Anglicy okazali się minimalnie lepsi od Włochów, a ozdobą spotkania były trzy przepiękne bramki.

Spotkania Anglików z Włochami to zawsze bardzo prestiżowe pojedynki, ale dziś obydwa zespoły wyszły na Stade de Suisse Wankdorf drugimi zespołami, poza naprawdę nielicznymi wyjątkami. Mimo to można się było spodziewać, że zmiennicy będą chcieli się pokazać i mecz będzie stał na bardzo wysokim poziomie.

Sporą niespodzianką było szybkie wyjście na prowadzenie Włochów. Już w 15. minucie spotkania Alessandro Diamanti dośrodkował z rzutu rożnego do Daniele De Rossiego, a zawodnik Romy głową idealnie zmieścił futbolówkę pod poprzeczką bramki Butlanda. Młody golkiper Birmingham nie miał w tej sytuacji szans na skuteczną interwencję, ponieważ defensorzy reprezentacji Anglii nie popisali się przy kryciu.

Kilka minut później Anglicy stworzyli sobie dobrą sytuację by doprowadzić do wyrównania. Andy Johnson ładnie zwiódł dwóch rywali w ich polu karnym, ale jego strzał pozostawiał jednak wiele do życzenia. Zawodnik Fulham nieczysto trafił w piłkę, a ta powoli wturlała się w ręce Salvatore Sirigu.

W 27. minucie spotkania podopieczni Roy'a Hodgsona zdołali doprowadzić do wyrównania. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Frank Lampard, Phil Jagielka uciekł spod krycia Federico Balzarettiemu i przepięknym szczupakiem wpakował piłkę w lewy róg bramki Sirigu. Była to druga bramka 29.-letniego obrońcy Evertonu z polskimi korzeniami w reprezentacji Anglii.

Tuż przed przerwą swój zespół na prowadzenie spróbował wyprowadzić Frank Lampard, ale pomocnik Chelsea Londyn uderzył z rzutu wolnego minimalnie nad poprzeczką bramki Włochów. Gdyby piłka leciała kilkanaście, może kilkadziesiąt centymetrów niżej, wtedy Sirigu z pewnością by skapitulował.

Po przerwie Włosi od razu ruszyli do ataku i stworzyli kilka ciekawych, a przede wszystkim groźnych akcji. Za każdym razem jednak dobrze spisywała się defensywa Anglików lub John Ruddy w bramce, który w 46. minucie spotkania wbiegł na murawę w miejsce Jacka Butlanda.

W 58. minucie Cesare Prandelli zdecydował się na podwójną zmianę w swoim zespole. W miejsce El Shaarawy'ego na boisko wszedł Manolo Gabbiadini, a Alessandro Diamantiego zastąpił Marco Veratti. Cztery minuty później podobny zabieg przeprowadził Roy Hodgson i Young wraz z Jagielką  zostali zastąpieni przez Lescott'a i Milnera.

Po kilkunastu minutach przewagi Włochów tempo gry wyraźnie opadło i mecz nie był już tak ciekawy jak w pierwszej odsłonie. W zagraniach obydwu zespołów wyraźna była niedokładność, a ciekawych akcji bramkowych po prostu brakowało. Zmiana nadeszła dopiero w 80. minucie spotkania. Wtedy to Jermain Defoe zszedł zwodem na prawą nogę i zza pola karnego oddał przepiękny strzał na bramkę Sirigu. Golkiper PSG próbował jeszcze interweniować, ale podbił jedynie futbolówkę w górę, a ta wpadła w samo okienko jego bramki.

Anglicy dotrzymali wynik do końca i ograli Włochów i chociaż minimalnie zemścili się za ćwierćfinał EURO 2012, kiedy to przegrali konkurs rzutów karnych z podopiecznymi Cesare Prandelliego.

Anglia - Włochy 2:1(1:1)
0:1 De Rossi 15'
1:1 Jagielka 27'