El. LE: Łatwy awans Marsylii

dodał: Piotr Wojciechowski  |  źródło: LigaEuropejska.goal.pl  |  09.08.2012 22:37
Po remisie w Turcji 1:1 Olympique Marsylia nie pozostawił złudzeń w rewanżu i wygrywając 3:0, awansował do baraży Ligi Europejskiej. Przeciwko Eskisehirsporowi na listę strzelców wpisali się Andre Ayew dwukrotnie oraz Andre-Pierre Gignac.

Już w pierwszej połowie Marsylia rozwiała wszelkie wątpliwości w kwestii awansu do baraży Ligi Europejskiej. Wystarczyło siedem minut, by Andre Ayew otworzył wynik, dobijając z bliskiej odleglości obroniony strzał Morgana Amalfitano. Prowadzenie podwyższyć próbował Mathieu Valbuena w 20. minucie, lecz jego uderzenie z rzutu wolnego wylądowało na poprzeczce.

Goście łudzili się jeszcze wtedy, że straty można odrobić, a blisko tego byli po niespełna pół godzinie gry. Z ponad 30. metrów z wolnego strzelał Diego Angelo, ale Steeve Mandanda wyciągnął się jak struna i sparował piłkę na rzut rożny. By uspokoić sytuację na boisku marsylczycy powinni byli strzelić kolejną bramkę i udało im się to w 36. minucie. Pięknym uderzeniem z woleja popisał się Gignac, któremu wspaniale dograł Valbuena.

Druga połowa miała być formalnością i potwierdził to Andre Ayew w 65. minucie, gdy głową skierował futbolówkę do siatki. Pewnym utrudnieniem dla gospodarzy mogła być pokazana na kwadrans przed końcem czerwona kartka dla Benoit Cheyrou. Jednak piłkarze Eskisehirsporu nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Mandandy. W drugiej połowie pojawił się Patryk Małecki w drużynie gości, ale nawet gdy znalazł się w sytuacji korzystnej do strzału, trafił wprost w golkipera OM.

Olympique Marsylia - Eskisehirspor 3:0 (2:0)
1:0 A. Ayew 7'
2:0 Gignac 36'
3:0 A. Ayew 65'