REKLAMA
REKLAMA

Premier League wprowadza rozgrywki do lat 21

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: premierleague.com  |  04.08.2012 15:02
Barclays Premier League potwierdziło utworzenie rozgrywek do lat 21. W najbliższej kampanii udział weźmie 17 zespołów z najwyższej ligi w Anglii i 6 klubów Championship. Rozpoczęcie już 17-ego sierpnia.

- Każdy etap rozwoju piłkarza jest dopasowany tak, by miał on najlepszą szansę do czynienia postępów - powiedział dyrektor wykonawczy Premier League Richard Scudamore - Nowe rozgrywki są adresowane do kluczowego momentu w życiu piłkarza, przejścia z futbolu na poziomie akademii na te najwyższe, seniorskie standardy.

Zespoły zostały podzielone na trzy grupy, w których będą rywalizować do stycznia. Następnie osiem ekip stworzy grupę mistrzowską, z której trzy najlepsze ekipy awansują do półfinałów. Ponadto z pozostałych drużyn zostaną utworzone dwie grupy eliminacyjne, których zwycięzcy zagrają decydujący mecz o czwarte miejsce w półfinale. Te wyłonią finalistów U-21 Premier League.

Podział grup:

Grupa pierwsza

Arsenal, Blackburn Rovers, Bolton Wanderers, Everton, Norwich City, Reading, West Bromwich Albion, West Ham United

Grupa druga

Aston Villa, Manchester United, Newcastle United, Southampton, Stoke City, Sunderland, Tottenham Hotspur, Watford


Grupa trzecia

Chelsea, Crystal Palace, Fulham, Liverpool, Manchester City, Middlesbrough, Wolverhampton Wanderers


Pierwszego dnia rozgrywek będziemy w stolicy, gdzie Chelsea podejmie Manchester City, a West Ham United zagra z Reading.

(Mateusz Dolniak)


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

szogun | 04.08.2012 17:10

W końcu coś dla młodzieży, a nie tylko to kopanie się w rezerwach, taka rywalizacja ma sens. Osobiście liczę, że Borrell doprowadzi naszą ekipę wysoko, bo gracze są dobrzy i widać było, że mają myśl katalońską na sparingach grając lepiej na przykład z klepki od starszych kolegów.

mack | 05.08.2012 11:54

No w końcu, w końcu. Mam nadzieję, że będą to bardzo prestiżowe rozgrywki dla młodych. W pierwszym sezonie na pewno. Taki nasz Suso czy Sterling mogą tam błyszczeć i być gwiazdami w swojej Premier League, tylko młodzieżowej ; ). Fajnie, jakby to jakaś stacja pokazywała, najlepiej Canal+ :)

DILL | 05.08.2012 16:18

odpowiednik polskiej Młodej Ekstraklasy.

Siewca Terroru | 05.08.2012 19:41

To będzie miało raczej mniejszy prestiż niż FA Youth Cup (do lat 18) więc o transmisje łatwo chyba nie będzie.

LeoniCFCdas | 05.08.2012 23:59

Teraz młodzi mają większą szansę na pokazanie się ;)

Konrad Robert | 06.08.2012 09:03

Fajna sprawa.Tylko gdzie oprocz neta to zobaczymy? W tv ..watpie.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy