IO: Brytyjczycy i Senegalczycy w ćwierćfinale

dodał: maaarcin  |  źródło: goal.pl  |  01.08.2012 23:40
Reprezentacje Wielkiej Brytanii i Senegalu awansowały z grupy A do ćwierćfinału Igrzysk Olimpijskich. Brytyjczycy w ostatniej serii grupowych spotkań pokonali 1:0 Urugwaj, natomiast Senegal zremisował 1:1 ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Drużyna prowadzona przez Stuarta Pearce'a wygrała dzięki trafieniu Daniela Sturridge'a z doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Urugwajczycy w drugiej odsłonie nie potrafili odpowiedzieć i ostatecznie żegnają się z olimpijskim turniejem. Brytyjczyków czeka teraz ćwierćfinałowa konfrontacja z Koreą Południową.

Z Meksykiem w ćwierćfinale zagra natomiast Senegal, który zajął drugie miejsce w grupie. W ostatnim meczu zremisował 1:1 ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Pierwszego gola niespodziewanie zdobyli zawodnicy z Bliskiego Wschodu, ale tuż po przerwie do wyrównania doprowadził Konate.

Senegal - Zjednoczone Emiraty Arabskie 1:1 (0:1)