IO: Maroko remisuje z Hondurasem

dodał: Maciej Pietrasik  |  źródło: Goal.pl  |  26.07.2012 15:05
W pierwszym meczu olimpijskiego turnieju piłki nożnej kibice nie mogli narzekać na brak bramek i emocji. W grupie D Maroko i Honduras podzieliły się punktami, remisując 2:2.

W pierwszej połowie spotkania częściej przy piłce utrzymywali się piłkarze z Hondurasu, ale to Marokańczycy byli groźniejsi pod bramką rywala. W 33. minucie spotkania szansę na gola po strzale głową miał Jebbour, ale dobrze zachował się bramkarz rywali. Sześć minut później po zgraniu głową Labyada na strzał z pierwszej piłki zdecydował się Barrada i pięknym golem dał swojej drużynie prowadzenie. Szansę na szybkie wyrównanie zmarnował po chwili Najar i do przerwy Maroko prowadziło 1:0.

W drugich 45 minutach inicjatywę przejęli Honduranie, co szybko przyniosło efekt w postaci gola wyrównującego, a do siatki rywali w 55. minucie trafił Bengtson. Dziewięć minut później po faulu jednego z Marokańczyków w polu karnym sędzia wskazał na jedenasty metr, a Bengtson zamienił rzut karny na drugą bramkę w tym spotkaniu.

Piłkarze z Hondurasu z prowadzenia nie cieszyli się jednak zbyt długo. Już w 67. minucie do wyrównania doprowadził Labyad, ładnym strzałem ze skraju pola karnego lobując bramkarza. Po chwili Marokańczycy zostali poważnie osłabieni, gdyż czerwoną kartką za kopnięcie rywala ukarany został Bergdich. Mimo tego w końcówce lepiej prezentowali się właśnie gracze z Afryki, lecz mimo pięciu doliczonych minut wynik nie uległ już zmianie i Maroko zremisowało z Hondurasem 2:2.

Maroko - Honduras 2:2 (1:0)
1:0 - Barrada 39'
1:1 - Bengtson 55'
1:2 - Bengtson (k.) 64'
2:2 - Labyad 67'