REKLAMA
REKLAMA

De Jong: Duży krok naprzód

dodał: KMM  |  źródło: bundesliga.de  |  19.07.2012 20:13
Luuk de Jong po wielu tygodniach negocjacji zmienił Twente Enschede na Borussię Mönchengladbach. Po podpisaniu kontraktu Holender podzielił się swoimi wrażeniami.

- Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem do Borussii – powiedział de Jong. - Trochę to zajęło, zanim umowa doszła do skutku i nawet rozpocząłem treningi z Twente. Były momenty, w których myślałem, że już się nie uda, więc cieszy mnie, że klub poczynił tak wielki wysiłek, by mnie sprowadzić. Teraz czekam już tylko na treningi z drużyną i na początek nowego sezonu.

Następnie Holender wyjaśnił przyczyny transferu. - Klub spisał się bardzo dobrze w zeszłym sezonie i zakończył ligę na czwartym miejscu. Zawsze moją ambicją była gra w Bundeslidze, ale także w drużynie, która gra atrakcyjny futbol, a taki prezentuje Borussia. Chcę rozwijać się jako piłkarz, a Bundesliga jest do tego idealnym miejscem. To inny poziom futbolu niż w Holandii. Tutaj czekają cię mecze z silnymi rywalami każdego tygodnia. Byłem także świadomy, że Borussia ma wielu wspaniałych fanów, którzy robią fantastyczną atmosferę na stadionie. - wyjaśnił.

Później de Jong poproszony został o opisanie swoich umiejętności. - Jestem napastnikiem, więc moją pracą jest strzelanie goli i w tym aspekcie miałem udany zeszły sezon. Potrafię przyjąć piłkę tyłem do bramki, ale także wykończyć dośrodkowanie, albo cofnąć się po futbolówkę w głębie pola i zaatakować. Mogę również grać kombinacyjnie z kreatywnymi zawodnikami. Mam nadzieję, że zaprezentuję te umiejętności w barwach Borussii. - mówił.

Z pewnością jednym z czynników, które przekonały Holendra do gry dla Źrebaków była perspektywa gry w Lidze Mistrzów. - Ewentualna możliwość wystąpienia w Champions League z Borussią była niewątpliwie jedną z przyczyn, dla których zdecydowałem się tu przyjść. Przede wszystkim jednak musimy zakwalifikować się do fazy grupowej. - przypomniał Luuk de Jong, warty 15 mln euro.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

A_Merkel | 19.07.2012 21:19

Też się bardzo cieszę że trafił do Borussi M\'Gladbach. Tacy utalentowani zawodnicy powinni właśnie trafiać do Bundesligi i w Niemczech rozwijać swój talent. Życzę mu udanej kariery w BMG :))goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy