Charytatywna wygrana Borussii

dodał: KMM  |  źródło: bvb.de  |  19.07.2012 14:28
Borussia Dortmund pokonała w charytatywnym spotkaniu Rot-Weiss Erfurt 4:0. Pierwszą bramkę w barwach BVB strzelił Julian Schiber, sprowadzony tego lata z VfB Stuttgart.

Przedsezonowy sparing był elementem akcji „stars4kids” (gwiazdy dla dzieci). Mecz z mistrzem Niemiec zgromadził na trybunach w Erfucie aż 15 tysięcy fanów. Oprócz Schiebera gole strzelali Erik Durm, Felipe Santana i Moritz Leitner. W meczu nie wystąpili polscy piłkarze Borussii, którzy dopiero co dołączyli do zespołu.

Skład Borussii:

I połowa: Langerak - Kirch, Günter, Subotic, Löwe - Kehl, Amini (39. Leitner) - Bittencourt, Demirbay, Großkreutz – Schieber

II połowa: Weidenfeller - Hornschuh, Santana, Meißner, Halstenberg - Leitner, Bender - Hofmann, Benatelli, Bakalorz - Durm

Gole: 0-1 Schieber (14.), 0-2 Durm (53.), 0-3 Santana (72.), 0-4 Leitner (76., penalty)