REKLAMA
REKLAMA

Piechniczek: Fornalik najlepszy

dodał: MW  |  źródło: ASInfo  |  10.07.2012 18:58
Antoni Piechniczek, który był jedną z osób decydujących o wyborze selekcjonera reprezentacji Polski, uważa, że zatrudnienie Waldemara Fornalika [fot] było najlepszym możliwym rozwiązaniem. - Jestem przekonany, że Waldek da sobie radę - powiedział na konferencji prasowej.

Piechniczek podkreślił, że nie obawia się nikłego doświadczenia Fornalika na arenie międzynarodowej. Dodał także, że jest przekonany, że znajdzie on wspólny język z zawodnikami:

- Jego osobowość wyjdzie przy okazji spotkań z drużyną. Z całym szacunkiem ci nasi piłkarze uczyli się grać na polskich boiskach. To są nasi chłopcy, którzy zdają sobie sprawę, że Waldek też urodził się w dorzeczu Odry i Wisły. Powinni łatwo przestawić się na pracę z nim. Jestem święcie przekonany, że Waldek Fornalik da radę.

- Cieszę się, że trenerem został Fornalik i że Ruch ma dobrą rękę nie tylko do piłkarzy, ale i do trenerów. To trener, który nie będzie chodził dwa kroki przed zawodnikami. Górski chodził dwa kroki z tyłu i kreował zawodników, a oni jego.

Piechniczek, zapytany o dobór asystentów Fornalika, wyjaśnił: - Nie chcemy, aby wybór sztabu był prywatnym wyborem selekcjonera. Otoczenie się mądrymi ludźmi jest wartością bardzo cenną. Waldek już robi przymiarki, ale wszystkie kandydatury muszą być zatwierdzone przez zarząd.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

keramb | 12.07.2012 14:04

Najlepszy to pojęcie względne w zależności od tego jaki przyjmiemy poziom odniesienia (z kim będziemy zestawiać), jakie zastosujemy kryteria oceny, kto będzie oceniał i kiedy będzie dokonywana ocena (przed zatrudnieniem czy po zakończeniu umowy).
Dlatego ja bym się wstrzymał na razie z ocenami do zakończenia pracy z kadrą, bo u Smudy też piłka miała chodzić miodzio a jak się skończyło, każdy widział.
W tej chwili Pan Waldemar ma czystą kartę i jak ją zapisze zależy tylko od niego.
Chciałbym aby jego droga była podobna do tej jaka była udziałem Kazimierza Górskiego czy Antoniego Piechniczka. Jeśli tak się stanie to wtedy być może Waldemar Fornalik będzie najlepszy,
czego mu życzę.
Pozdrawiam.

Fulham | 13.07.2012 16:49

Tomaszewski ma 100 % racji, że PZPN urządził sobie tak zwany ustawiony przetarg. Na kandydatów wybrał sobie Fornalika, który pozostałych kandydatów bił o 8 długości. PZPN powinien na kandydatów wybrać oprócz Fornalika, na przykład Lenczyka i jakiegoś zagranicznego trenera, np Beniteza, który mówi, że jest gotowy podjąć się każdego wyzwania, wtedy miałoby to jakiś sens, a tak.... Niemniej uważam, że reprezentacja znalazła się w dobrych rękach, aczkolwiek wybór tych rąk był żenujący.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy