REKLAMA
REKLAMA

Deschamps selekcjonerem Francuzów

dodał: Michał Machowski  |  źródło: L'Equipe  |  08.07.2012 15:23
Długie rozmowy z prezydentem Francuskiej Federacji Piłkarskiej zakończyły się powodzeniem, Didier Deschamps zastąpi na stanowisku selekcjonera reprezentacji Francji kolegę z boiska, Laurenta Blanca.

Deschamps podpisał kontrakt na dwa lata z możliwością przedłużenia o kolejne dwa w przypadku zakwalifikowania się do Mistrzostw Świata w Brazylii w 2014 roku. Bez trenera pozostaje w tej chwili Olympique Marsylia. Konferencja prasowa z udziałem nowego selekcjonera odbędzie się w poniedziałek, a pierwszy mecz z udziałem nowego selekcjonera 15 sierpnia z Urugwajem w Havre.

Asystentem Deschampsa będzie podobnie jak przez ostatnie lata w Marsylii Guy Stephan. Trenerem od przygotowania fizycznego będzie Antonio Pintus, a Nicolas Dehon trenerem bramkarzy.

Trójkolorowi trafili w eliminacjach do mundialu na bardzo trudną grupę z mistrzem świata i Europy, Hiszpanią.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

Macer22 | 08.07.2012 16:58

Gratulacje! Blancowi już nie wiele brakowało do szczęścia (czyli utworzenia kolektywu z masy francuskich talentów) teraz kolej na Didiera. To fachowiec z dużym doświadczeniem i trzymam za niego kciuki. W kadrze musi zapanować dyscyplina i myślenie drużynowe. To podstawa. Bo mając takie bogactwo gwiazd Deschamps ma pełną swobodę taktyczną :)
Allez Didier!

Armandi | 08.07.2012 17:38

Praktycznie najlepszy możliwy wybór. Tak, jak już kiedyś wspominałem, prowadzenie Reprezentacji Francji jest naprawdę dużym wyzwaniem. Zobaczymy, jak poradzi sobie z tymi piłkarzami Dechamps.
Trzymam za niego kciuki. Oby tylko nie zrezygnował z M\'vili.
Warto zauważyć, że zmienia się asystent. Nie będzie już nim notabene mój rodak Alain Boghossian.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy