Lechia odpowiedziała na efektowną wygraną Arki. Trudna sytuacja Wisły Kraków

Lechia Gdańsk i Arka Gdynia potwierdzają, że walczą o awans do Ekstraklasy. Obie ekipy z Trójmiasta wygrały w niedzielę swoje mecze.

Lechia Gdańsk
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Lechia Gdańsk
  • Arka Gdynia ograła Stal Rzeszów aż 5-1
  • Lechia Gdańsk odpowiedziała na ten wynik, pokonują Znicz Pruszków 2-0
  • Obie ekipy z Trójmiasta walczą o bezpośredni awans do Ekstraklasy

Świetne wyniki Lechii i Arki, problemy Wisły

Trwa zacięta rywalizacja o bezpośredni awans do Ekstraklasy. Kandydatów do zajęcia miejsca w pierwszej dwójce nie brakuje – o grze w elicie marzą bowiem Arka Gdynia, GKS Tychy, Lechia Gdańsk, Wisła Kraków, Motor Lublin, Miedź Legnica czy Wisła Płock.

W niedzielę Arka pokazała wysokie aspiracje, gromiąc Stal Rzeszów aż 5-1. Spotkanie zaczęło się od bramki dla rzeszowian, lecz później do głosu doszli gdynianie, których siła ofensywna jest imponująca. Dwie bramki zdobył Karol Czubak, zaś Dawid Gojny trzykrotnie asystował swoim kolegom. Dzięki temu zwycięstwu Arka wróciła na fotel lidera pierwszoligowej tabeli.

Na wynik swojego derbowego rywala zareagowała Lechia Gdańsk, która ograła na wyjeździe Znicza Pruszków 2-0. Autorem obu trafień był Maksym Khlan. Na korzyść ekipy Szymona Grabowskiego zadziałał fakt, że jeden z piłkarzy beniaminka pod koniec pierwszej połowy otrzymał czerwoną kartkę.

Komplikuje się natomiast sytuacja Wisły Kraków, która nie zaczęła wiosny po myśli. W piątek poległa u siebie z GKS-em Tychy 0-1, tracąc w konsekwencji szansę, aby znaleźć się na podium. Do pierwszej lokaty Biała gwiazda traci już aż sześć punktów.

Zobacz również: Bułka znów ratuje Niceę! Polak obronił rzut karny [WIDEO]

Komentarze