Prezentujemy aktualna tabelę rozgrywek Fortuna 1. Ligi. Sprawdź jak obecnie wygląda sytuacja w walce o awans do Ekstraklasy.

Tabela Fortuna 1. Ligi – 2023/24

Pierwsza liga – tabela

Powyżej przedstawiony jest aktualny stan rywalizacji w rozgrywkach 1. Ligi, której najważniejszą stawką jest awans do Ekstraklasy. W grze uczestniczy 18 zespołów, które w trakcie sezonu rywalizują na dystansie 34 kolejek. Z bezpośredniego awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej cieszyć się będą jednak tylko dwie najlepsze drużyny na koniec sezonu, a kolejne cztery rywalizować będą o jedno miejsce w barażach.

Pierwsza liga – wyniki

Na przestrzeni ostatnich lat polska piłka przechodziła kilka reform, które miały również wpływ na kształt rozgrywek 1. Ligi – drugiego poziomu rozgrywkowego w Polsce. Aktualnie w Fortuna 1. Lidze występuje 18 zespołów, co sprawia, że w trakcie sezonu zasadniczego rozegranych zostanie 306 spotkań. Sprawdź także dotychczasowe wyniki i terminarz Fortuna 1. Ligi oraz aktualną klasyfikację strzelców 1. Ligi.

Fortuna 1. Liga – 2023/24

Do sezonu 2023/24 Fortuna 1. Ligi przystąpiło 18 zespołów. Wśród nich jest trzech spadkowiczów z Ekstraklasy – Miedź Legnica, Lechia Gdańsk i Wisła Płock oraz trzech beniaminków: Polonia Warszawa, Znicz Pruszków i Motor Lublin. Rywalizacja toczyć się będzie zarówno o awans do wyższej klasy, jak i o utrzymanie. W tym sezonie z rozgrywkami bezpośrednio pożegnają się trzy ostatnie drużyny ligowej tabeli.

Awans do Ekstraklasy

W sezonie 2023/24 awans do Ekstraklasy wywalczą trzy drużyny Fortuna 1. Ligi. Bezpośredni awans wywalczą dwie najlepsze drużyny na koniec sezonu, a o trzecie miejsce w meczach barażowych rywalizować będą drużyny, które sezon zasadniczy zakończą na miejscach 3-6.

Ostatnie artykuły – Fortuna 1. Liga