Górnik Zabrze sprzeda skrzydłowego. Przejdzie do MLS

Górnik Zabrze poinformował, że Lawrence Ennali opuścił obóz Trójkolorowych i udał się na testy medyczne przed transferem do klubu z Major League Soccer.

Lawrence Ennali
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Lawrence Ennali

Lawrence Ennali udał się na testy medyczne. Trafi do MLS

Wszystko wskazuje na to, że Lawrence Ennali podczas obecnego letniego okienka transferowego zgodnie z przewidywaniami odejdzie z Górnika Zabrze. Lewoskrzydłowy w ostatnich tygodniach był łączony z takimi klubami jak Hamburger SV, FK Crvena Zvezda oraz Ferencvarosi TC. Piłkarz ostatecznie ma jednak obrać zupełnie inny kierunek.

Trójkolorowi właśnie wystosowali oficjalny komunikat, w którym poinformowali, że 22-latek wyjechał z obozu ekstraklasowego zespołu. Urodzony w Berlinie zawodnik udał się bowiem na testy medyczne przed transferem do drużyny z Major League Soccer. W tym momencie nie wiadomo, o jaki klub chodzi, co wyjaśni się w najbliższych godzinach.

Górnik Zabrze na sprzedaży swojego piłkarza zarobi kilka milionów euro – mówi się o kwocie w granicach 2,5 miliona euro. Lawrence Ennali z powodzeniem występuje w zespole 14-krotnego mistrza Polski od lipca 2023 roku, gdy przeniósł się na Roosevelta za 40 tysięcy euro. Jak się później okazało, była to genialna inwestycja włodarzy Trójkolorowych.

Perspektywiczny atakujący w koszulce drużyny Żaboli rozegrał łącznie 29 meczów, zdobył 7 bramek i zaliczył 2 asysty. Fachowy portal “Transfermarkt” wycenia ofensywnego zawodnika na 3 miliony euro.

Aktualizacja: Piotr Koźmiński z serwisu “WP Sportowe Fakty” ujawnił, że Lawrence Ennali przeniesie się do występującego w MLS Houston Dynamo, a Górnik Zabrze zgarnie 2,75 miliona dolarów, czyli 2,55 miliona euro (ponad 10 milionów złotych).

Komentarze