Beniaminek Ekstraklasy testuje bramkarza Liverpoolu

GKS Katowice poinformował, że w sparingu z Odrą Opole w składzie beniaminka Ekstraklasy zagra Jakub Ojrzyński. Uchodzący za wielki talent 21-letni bramkarz przebywa na testach przy Bukowej.

Jakub Ojrzyński
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Jakub Ojrzyński

Jakub Ojrzyński na testach w GKS-ie Katowice

GKS Katowice wywalczył awans do PKO BP Ekstraklasy i dlatego w letnim okienku transferowym stara się poważnie wzmocnić skład, żeby utrzymać się w elicie. Beniaminek, który do Ekstraklasy wraca po 19 latach, sprowadził już Sebastiana Milewskiego, Borję Galana, Adama Zrelaka oraz Lukasa Klemenza. Niewykluczone, że GieKSa następnie wzmocni pozycję bramkarza.

Na testach w zespole Trójkolorowych przebywa bowiem Jakub Ojrzyński. GKS Katowice w mediach społecznościowych powiadomił, że 21-letni golkiper zagra w składzie GieKSiarzy w dzisiejszym spotkaniu kontrolnym przeciwko Odrze Opole. Jeśli młodzieżowy reprezentant Polski dobrze się zaprezentuje, to być może podpisze kontrakt z beniaminkiem.

Syn Leszka Ojrzyńskiego (były trener m.in. Korony Kielce) jest zawodnikiem Liverpoolu, lecz tam mierzący 196 centymetrów wzrostu bramkarz rzecz jasna nie ma szans na występy w pierwszej drużynie. Z tego powodu młodzieniec w ostatnich latach był wypożyczany do takich klubów jak Caernarfon Town (Walia), Radomiak Radom oraz FC Den Bosch (Holandia).

Jakub Ojrzyński w minionym sezonie na poziomie drugiej ligi holenderskiej rozegrał łącznie 11 meczów, wpuścił 22 gole oraz zachował 1 czyste konto. Dwudziestojednolatek w zespole z Bukowej zapewne miałby większe szanse na regularną grę i tym samym piłkarski rozwój.

Komentarze