Złe wieści w sprawie reprezentanta, Żurkowski odpocznie od piłki

Szymon Żurkowski dopadł pech nie mniejszy niż Arkadiusza Milika. Dziennikarz Sebastian Staszewski podał, że zawodnik doznał kontuzji, która eliminuje go z gry na kilka miesięcy.

Szymon Żurkowski
Obserwuj nas w
fot. Independent Photo Agency Srl / Alamy Na zdjęciu: Szymon Żurkowski

Szymon Żurkowski wypada z gry na kilka miesięcy

Szymon Żurkowski nie ma za sobą udanego sezonu w barwach Spezii Calcio. Nie tylko drużyna polskiego pomocnika zaliczyła spadek z ligi, ale też sam piłkarz nie zaliczył udanego okresu na wypożyczeniu w Empoli. Początek w szeregach Toskańczyków miał obiecujący, ale z upływem czasu było coraz gorzej.

POLECAMY TAKŻE

W ostatniej fazie rozgrywek Żurkowski doznał z kolei kontuzji w trakcie jednego z treningów. Po czasie okazało się, że niezbędna była operacja. Niemniej było to opóźniane maksymalnie, bo w klubie koncentrowano się na grze o utrzymanie. Dziennikarz Sebastian Staszewski przekazał natomiast, że teraz piłkarza będzie czekać kilkumiesięczna przerwa w grze.

Żurkowski to zawodnik urodzony w Tychach, który pierwsze kroki w poważnej piłce stawiał w GKS-ie Jastrzębie. 26-latek w swoim piłkarskim CV ma też takie kluby jak: Górnik Zabrze, Fiorentinę czy Fiorentinę.

Siedmiokrotny reprezentant Polski przygodę z włoską piłką zaczął natomiast w 2019 roku. Wówczas związał się z Violą, z którą podpisał długoterminowy kontrakt. Obecnie piłkarz ma umowę ważną ze Spezią do końca czerwca 2026 roku. Chociaż był plan, aby zawodnik zasilił Empoli. Kontuzja skomplikowała sytuację.

Ogólnie od momentu, gdy zawodnik trafił do Włoch, to rozegrał już 62 mecze w Serie A i 48 meczów w Serie B. W elicie zdobył 10 bramek. Z kolei na zapleczu włoskiej ekstraklasy strzelił trzy gole. Dzisiaj rynkowa wartość Żurkowskiego kształtuje się na poziomie 2,5 miliona euro.

Czytaj więcej: The Sun zszokował, Real Madryt celuje w gwiazdę Man City

Komentarze