Milik i Szczęsny bez szkoleniowca. Juventus oficjalnie zwolnił trenera!

Juventus oficjalnie zwolnił trenera. Massimiliano Allegri ze skutkiem natychmiastowym pożegnał się z pracą w Turynie. Arkadiusz Milik i Wojciech Szczęsny czekają na nowego szkoleniowca.

Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik
Obserwuj nas w
Nicolò Campo / Alamy Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik

Juventus. Allegri zachował się “niegodnie” i stracił pracę

Chociaż już od dłuższego czasu było wiadomo, że relacja JuventusMassimiliano Allegri dobiegnie końca po trwającym sezonie, nikt nie spodziewał się przyspieszonej reakcji turyńczyków. Bianconeri w środę pokonali Atalantę i wygrali Puchar Włoch. Trener Starej Damy w samej końcówce meczu został odesłany na trybuny, a w trakcie celebracji sukcesu miał próbować odepchnąć dyrektora sportowego klubu, Cristiano Giuntolego.

POLECAMY TAKŻE

Te sceny prawdopodobnie zadecydowały o pożegnaniu Allegriego. Dzisiaj opiekun Juve odbył spotkanie z władzami klubu, w tym oczywiście także z Giuntolim. Corriele dello Sport, Giovanni Albanese, Nicolo Schira – wszystkie media zgodne podawały, że przyszłość 56-latka została rozstrzygnięta na jego niekorzyść.

Niedługo później Juventus potwierdził te doniesienia w oficjalnym komunkacie:

Juventus ogłosił, że Massimiliano Allegri został zwolniony z obowiązków trenera pierwszej drużyny mężczyzn. Zwolnienie jest następstwem pewnych zachowań podczas i po finale Coppa Italia, które klub uznał za niezgodne z wartościami Juventusu i zachowaniem, które muszą zachować ci, którzy go reprezentują. Kończy to okres współpracy, który rozpoczął się w 2014 roku, wznowiony w 2021 roku i zakończony po ostatnich 3 sezonach wraz z finałem Pucharu Włoch. Klub życzy Massimiliano Allegriemu powodzenia w jego przyszłych projektach.

W ostatnich meczach sezonu Arkadiusza Milika i Wojciecha Szczęsnego może poprowadzić Paolo Montero albo Marco Landucci.

Komentarze