Inter wykonał robotę, ale był wolny, irytujący i prosił się o karę

Inter Mediolan w ostatnim meczu drugiej kolejki Serie A mierzył się z Cagliari Calcio. Podopieczni Simone Inzaghi odnieśli spokojne zwycięstwo nad Sardyńczykami (2:0), rozstrzygając losy rywalizacji w pierwszej odsłonie.

Lautaro Martinez
  • Drugie zwycięstwo Interu Mediolan w trwającym sezonie stało się faktem
  • Nerazzurri wygrali 2:0, a bramki dla mediolańskiej ekipy zdobyli Denzel Dumfries i Lautaro Martinez
  • Pierwszą porażkę w sezonie poniosła drużyna Claudio Ranieriego

Inter jedynym zespołem bez straty gola

Inter Mediolan podchodził do potyczki z Cagliari Calcio, chcąc odnieść drugie z rzędu zwycięstwo. Nerazzurri jednocześnie mieli zamiar zrównać się punktami z SSC Napoli i AC Milan. Tymczasem Rossoblu mieli zamiar wykorzystać atut własnego boiska, chcąc zdobyć co najmniej punkt.

Pierwszy gol padł już w 21. minucie. W roli głównej wystąpił Denzel Dumfries, któremu podawał Marcus Thuram. Mediolańczycy szybko wyszli tym samym na prowadzenie.

Tymczasem w 30. minucie bramkę na 2:0 dla Interu zdobył LautaroMartinez. Argentyńczyk ze stoickim spokojem wykorzystał podanie od Federico Dimarco. Nerazzurri byli zatem blisko drugiego zwycięstwa w sezonie.

Po zmianie stron 19-krotny mistrz Włoch miał okazje na podwyższenie prowadzenia. Gola próbował strzelić między innymi Hakan Calhanoglu, ale finalnie po uderzeniu Turka piłka trafiła w słupek. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i trzy oczka zainkasowali piłkarze Simone Inzaghiego.