Rośnie zainteresowanie Bartoszem Bereszyńskim w Serie A

Według informacji przekazanych przez "Cagliari Passione Rossoblu", Bartosz Bereszyński jest coraz bliżej transferu do Cagliari. Polski obrońca, który obecnie związany z Sampdorią, może wkrótce zasilić szeregi innego klubu Serie A.

Bartosz Bereszyński
Obserwuj nas w
Giuseppe Maffia / Alamy Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński

Cagliari chce Bartosza Bereszyńskiego

Bartosz Bereszyński pojechał na mistrzostwa Europy 2024 i zdołał rozegrać zaledwie pięć minut przeciwko Holandii (1:2). Prawy obrońca zmagał się w poprzednim sezonie z kontuzjami. W grudniu doznał urazu mięśnia dwugłowego w lewym udzie.

POLECAMY TAKŻE

Wraz z końcem czerwca opuścił Empoli po okresie wypożyczenia i wrócił do Sampdorii. Wiele wskazuje, że nie zatrzyma się na dłużej w Genui. Reprezentant Polski wzbudził zainteresowanie ze strony Cagliari Calcio. Nowym szkoleniowcem klubu został Davide Nicola, który trenował Polaka w ostatnich miesiącach w Empoli. Kontrakt Bereszyńskiego z klubem z Sampdorii wygasa latem 2025 roku.

W sezonie 2023/24 wystąpił w 24 meczach Serie A i zanotował jedną asystę przy trafieniu Szymona Żurkowskiego z Hellasem Verona. W sumie we włoskiej ekstraklasie rozegrał 207 spotkań. Do inauguracji Serie A pozostało ponad miesiąc, a Cagliari na starcie rozgrywek podejmie Romę.

Komentarze