Cagliari z nowym trenerem, jest oficjalny komunikat

Cagliari Calcio oficjalnie ogłosiło nowego szkoleniowca w nadchodzącym sezonie Serie A. Davide Nicola przyjął propozycję Sardyńczyków kilka tygodni temu, ale musiał najpierw osiągnąć porozumienie z Empoli.

Davide Nicola
Obserwuj nas w
Independent Photo Agency Srl / Alamy Na zdjęciu: Davide Nicola

Davide Nicola trenerem Cagliari

Empoli w piątek wydało oficjalne oświadczenie, podając, że umowa z Davide Nicolą i jego sztabem została rozwiązana za porozumieniem stron. Włoski szkoleniowiec objął drużynę w styczniu, kiedy klub znajdował się w strefie spadkowej Serie A. Dzięki sześciu zwycięstwom, pięciu remisom wyprowadził zespół na prostą. Nicola znacznie poprawił styl zespołu i zapewnił utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

POLECAMY TAKŻE

Teraz 51-letni trener przejmie Cagliari Calcio, zastępując na stanowisku Claudio Ranieriego, który ogłosił przejście na emeryturę. Ranieri zapewnił Cagliari awans do Serie A w barażach, a następnie utrzymanie się w lidze.

W oficjalnym oświadczeniu Cagliari potwierdziło, że Nicola podpisał kontrakt do czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Klub z Sardynii nowe rozgrywki rozpocznie od domowego starcia z AS Romą.

Davide Nicola w swoim CV ma pracę w m.in. Salernitanie, Udinese, Torino i Genoi. Podczas kariery zawodniczej grał jako prawy obrońca i uzbierał 15 meczów w Serie A w barwach Sieny FC.

Komentarze