Liverpool oficjalnie potwierdził. Pierwszy raz w historii klubu

Liverpool w niedzielę oficjalnie zakończył sezon. Z klubem pożegnał się Jurgen Klopp. Dzisiaj The Reds oficjalnie ogłosili zatrudnienie nowego szkoleniowca. Po raz pierwszy w historii drużynę poprowadzi trener z Holandii.

Arne Slot - Liverpool
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Arne Slot - Liverpool

Liverpool ma nowego trenera. Oficjalny komunikat

Sezon 23/24 w Premier League dobiegł końca. Mistrzostwo Anglii zgarnął Manchester City, a tuż za jego plecami uplasował się Arsenal. Po brązowy medal sięgnął Liverpool, który z wyścigu o tytuł odpadł w kwietniu. Dla The Reds nowe rozgrywki będą stały pod znakiem ogromnej zmiany, ponieważ z Anfield Road pożegnał się Jurgen Klopp.

POLECAMY TAKŻE

Kto zastąpi niemieckiego szkoleniowca? O tym wiemy już od dłuższego czasu, jednak dopiero po zamknięciu sezonu Liverpool potwierdził nazwisko nowego trenera. Będzie nim Arne Slot, dotychczasowy opiekun Feyenoordu Rotterdam.

– Liverpool Football Club może ogłosić, że Arne Slot uzgodnił, że zostanie nowym głównym trenerem klubu, formalnie obejmując stanowisko 1 czerwca 2024 r., pod warunkiem uzyskania pozwolenia na pracę. 45-latek dołączy do The Reds z Feyenoordu przed sezonem 2024-25 po osiągnięciu porozumienia z klubem Eredivisie – czytamy w klubowym komunikacie.

The Reds zaznaczyli, że Slot będzie pierwszym holenderskim szkoleniowcem w historii klubu. 45-latk jeszcze przed rozpoczęciem pracy otrzymał wsparcie od Kloppa. Niemiec przekazał, że jest spokojny o przyszłość klubu, bowiem zespół trafi pod ręce dobrego trenera.

Komentarze