Wyjaśniła się przyszłość Timo Wernera! Wiadomo, gdzie zagra w przyszłym sezonie

Tottenham osiągnął porozumienie z RB Lipsk w sprawie ponownego wypożyczenia Timo Wernera. W umowie znalazła się klauzula wykupu w wysokości 15 mln euro - informuje Florian Plettenberg.

Timo Werner
Obserwuj nas w
MI News & Sport / Alamy Na zdjęciu: Timo Werner

Timo Werner pozostanie w Tottenhamie na zasadzie wypożyczenia

Timo Werner ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Tottenhamie. Napastnik zrobił dobre wrażenie na przestrzeni sześciu miesięcy i władze klubu podjęły decyzję o kontynuowaniu współpracy z niemieckim zawodnikiem. Jak poinformował Florian Plettenberg zarówno Koguty, jak i RB Lipsk osiągnęły pełne porozumienie ws. ponownego wypożyczenia Niemca. 28-latek cały przyszły sezon spędzi w Premier League, a po jego zakończeniu Spurs będą mieli możliwość wykupu Wernera za kwotę 15 mln euro.

POLECAMY TAKŻE

Powyższa kwota uwzględnia opłatę za ewentualny przyszły transfer oraz roczne wypożyczenie. Podczas pobytu w Londynie wynagrodzenie piłkarza w pełni będzie pokrywał angielski klub. Timo Werner w drugiej części kampanii wystąpił w 14 meczach, w których strzelił 2 bramki i zaliczył 3 asysty.

Nieco ponad tydzień temu Julian Nagelsmann ogłosił listę powołanych zawodników na Euro 2024. W reprezentacji Niemiec zabrakło miejsca dla kilku znanych gwiazd. W tym gronie znalazł się także Werner, który nie zdobył uznania w oczach selekcjonera. Na ten moment licznik napastnika w kadrze “Die Manschaft” zatrzymał się na 57 występach, podczas których 24 razy wpisał się na listę strzelców. Brak napastnika w ostatecznym składzie niemieckiej kadry to duży brak pod względem doświadczenia. Werner na swoim koncie ma występy podczas Pucharu Konfederacji 2017, Mistrzostw Świata w 2018 roku oraz Euro w 2020 roku.

Komentarze