Jarrod
Bowen

Jarrod Bowen to angielski piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego lub napastnika. Od 2020 roku broni barw klubu Premier League, West Ham United. Kilkukrotny reprezentant Anglii.

Czytaj dalej…

20
IMAGO/Daniela Porcelli/SPP
Imię i nazwisko Jarrod Bowen
Data urodzenia 1996-12-20
Miejsce urodzenia Leominster
Narodowość Anglia
Aktualny klub West Ham United
Pozycja skrzydłowy
Waga 70 kg
Wzrost 182 cm

Jarrod Bowen – kariera

Jarrod Bowen dorastał, kibicując Manchesterowi United i mając za idola Davida Beckhama. Początek kariery był jednak dla niego skomplikowany. Nieudało mu się dostać do akademii Aston Villi i Cardiff City, więc trafił do znacznie mniejszego klubu – Hereford United. Gra na niższym poziomie rozgrywkowym pozwoliła mu jednak szybciej zadebiutować w seniorskiej drużynie. Miało to miejsce, gdy miał zaledwie 17 lat. Trzeba jednak dodać, że Hereford United występował  wówczas w piątej lidze. W czerwcu 2014 Hereford został wyrzucony z Football Conference, a Bowen związał się z klubem Premier League – Hull City.

Dobrze prezentował się w młodzieżówkach, a największe wrażenie zrobił zwłaszcza w okresie przygotowawczym do sezonu 2016/2017. Szybko zadebiutował w seniorskiej ekipie, imponując trenerom.

W sezonie 2017/2018 Hull występowało już w Championship, ale Anglik stanowił o sile zespołu. Został jego najlepszym strzelcem, z 15 bramkami na koncie. Kolejna kampania była jeszcze bardziej udana. Na zapleczu Premier League Bowen strzelił aż 22 bramki. Wyrastał na gwiazdę drugiej ligi. Gdy w połowie następnego sezonu (2019/2020) opuszczał klub, miał na koncie 16 bramek i sześć asyst w 29 ligowych starciach. Takiego talentu nie odpuścił West Ham United, który zapłacił za Anglika ponad 21 milionów euro.

W barwach Młotów Bowen wciąż potrafi imponować pod wrogą bramką, choć nie jest tam wybitnym goleadorem. Miał spory udział w dwóch awansach do europejskich pucharów w latach 2021-2023.

Bowen zadebiutował w reprezentacji Anglii w czerwcu 2022 roku. Nie otrzymał jednak powołania na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Jarrod Bowen – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Jarrod Bowen?

Jarrod Bowen rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 20.

W jakich klubach grał Jarrod Bowen?

Jarrod Bowen w trakcie swojej kariery grał w klubach: Hereford United, Hull City i West Ham United.