stadium-image
PressFocus
Puszcza Niepołomice

Puszcza Niepołomice

Ekstraklasa
Rok założenia: 1923
Przydomek: Żubry
Barwy: żółto-zielone
Prezes: Marek Bartoszek
Trener: Tomasz Tułacz
Stadion: Stadion Mijeski
Pojemność: 2118
Adres: ul. Kusocińskiego 2, 32-005 Niepołomice

Następny mecz

Widzew Łódź

Ekstraklasa |

27 kwietnia 2024

20:00

Raków Częstochowa
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 19 kwietnia 2024 22:00.

Puszcza Niepołomice - piłkarze

Newsy

Puszcza Niepołomice – terminarz i wyniki

Najlepsi strzelcy Puszczy w Ekstraklasie

Puszcza Niepołomice to polski klub piłkarski z siedzibą w Niepołomicach. Trzykrotny ćwierćfinalista Pucharu Polski. Od 2017 roku nieprzerwanie występujący w I lidze.

Puszcza Niepołomice – początki

W 1923 roku powołano do życia Klub Sportowy Niepołomianka. Stało się to z inicjatywy burmistrza Andrzeja Wimera, a także Stanisława Ziemby, Władysława Iwańskiego, Stanisława Brudnika i Adolfa Engla. Iwański został pierwszym prezesem KS Niepołomianki. Niemal równocześnie powstaje w mieście drugi klub, stworzony przez lokalność społeczność żydowską – przyjął nazwę Żydowski Klub Sportowy Puszcza.

Puszcza przestała istnieć wiosną 1926 roku. W wyniku tego doszło do fuzji Puszczy i Niepołomianki. Z tego połączenia powstał Amatorski Klub Sportowy Niepołomice, działający do 1930 roku. Cztery lata po dokonanej fuzji AKS Niepołomice podejmuje ścisłą współpracę ze Związkiem Strzeleckim. Tak powstał Klub Sportowy Strzelec Niepołomice, który zdołał oficjalnie wstąpić do Polskiego Związku Piłki Nożnej. Aż do wybuchu wojny klubowi nie udało się awansować nawet do B klasy.

Puszcza Niepołomice obecnie

Stosunkowo niedawno zmieniono statut, w wyniku czego Puszcza przeszła pod patronat Urzędu Miasta i Gminy. Nadano wówczas drużynie nową nazwę: Miejski Klub Sportowy Puszcza Niepołomice. Nazwa ta obowiązuje do dziś.

Najlepszy okres Puszczy trwa od 2010 roku. To wtedy piłkarze wywalczyli historyczny awans do II ligi (trzeciego poziomu rozgrywkowego). Trzy lata później drużyna z Niepołomicy wywalczy też pierwszy w swej historii awans do I ligi, który zbiegł się akurat z 90-leciem istnienia klubu.

Od 2017 roku Puszcza nieprzerwanie występuje w I lidze. Zespół notuje też przyzwoite wyniki w Pucharze Polski. Trzykrotnie (w sezonach 2016/17, 2018/19 i 2020/21) awansował do ćwierćfinału.

Od 2015 roku klub trenuje Tomasz Tułacz. Funkcję kapitana pełni zaś Jakub Serafin.