Euro 2020: gdzie zostaną rozegrane ćwierćfinały?

Stadio Olimpico
Stadio Olimpico PressFocus

Każdy z czterech ćwierćfinałów na nadchodzącym Euro 2020 odbędzie się nie tylko na innym stadionie, ale w czterech różnych państwach. Osiem najlepszych drużyn Starego Kontynentu mierzyć się będzie w Sankt Petersburgu, Monachium, Rzymie i Baku.

Euro 2020: cztery państwa gospodarzami ćwierćfinałów

Ćwierćfinały wielkich turniejów to etap, w którym rywalizacja wchodzi już w decydującą fazę. W grze pozostanie osiem najlepszych drużyn Europy. W tym roku zmierzą się one na czterech różnych stadionach rozlokowanych w czterech różnych państwach.

Mecze ćwierćfinałowe Euro 2020 w Sankt Petersburgu oraz Monachium

Na 2 lipca zaplanowane są dwa pierwsze starcia ćwierćfinałowe. Pierwsze z nich odbędzie się na arenie, którą reprezentacja Polski pozna już w fazie grupowej. Na Stadionie Kriestowskij zmierzą się bowiem zwycięzcy spotkań 1/8 finału rozegranych w Bukareszcie i Kopenhadze. Jeżeli Biało-czerwoni zajmą drugie miejsce w swojej grupie, niewykluczone, że to właśnie oni – po spotkaniu w Danii – zagrają o być albo nie być na rosyjskiej arenie.

Tego samego dnia odbędzie się również pojedynek na Allianz Arenie. Stadion Bayernu Monachium i reprezentacji Niemiec gościć będzie zwycięzców spotkań 1/8 finału rozegranych w Sewilli oraz w Londynie (26 czerwca, Wembley gości także inny mecz pierwszej rundy fazy pucharowej).

Mecze ćwierćfinałowe Euro 2020 w Rzymie oraz Baku

3 lipca rozegrane zostaną dwa pozostałe starcia ćwierćfinałowe, których stawką będzie awans do najlepszej czwórki turnieju. Jedną z aren goszczących europejskie reprezentacje tego dnia będzie Stadio Olimpico w Rzymie. W stolicy Włoch zameldują się zwycięzcy spotkań 1/8 finału rozegranych w Glasgow i Londynie (29 czerwca).

Starcia w tej rundzie zamknie rywalizacja w Azerbejdżanie. Stadion Olimpijski w Baku ugości zwycięzców meczów 1/8 finału rozegranych w Budapeszcie oraz Amsterdamie.

Komentarze