Ceremonia otwarcia Euro 2020? Gdzie się odbędzie i co o niej wiadomo?

Puchar Mistrzostw Europy
Puchar Mistrzostw Europy Pressfocus

Fani piłki nożnej z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie Euro 2020. Turniej na Starym Kontynencie wystartuje już w piątek od rywalizacji Włochy – Turcja. Przed meczem czeka nas jeszcze ceremonia otwarcia, która w tym roku będzie inna niż wszystkie dotąd.

  • W tym roku ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy będzie inna niż wszystkie, ponieważ nie odbędzie się na stadionie, a w rzymskim Koloseum
  • Pierwszy mecz turnieju zostanie rozegrany na Stadio Olimpico, gdzie Włochy zmierzą się z Turcją

Ceremonia otwarcia Euro 2020

Najnowocześniejsza technologia połączy Martina Garrixa, Bono i The Edge z fanami z całej Europy podczas uroczystego otwarcia UEFA Euro 2020.

Współpracę legend rocka z U2 i jednego z najlepszych producentów muzycznych usłyszymy już w piątek, ale nie na Stadio Olimpico, a w rzymskim Koloseum. Wówczas trzej artyści spotkają się na uroczystym występie i zaprezentują “na żywo” główną piosenkę Mistrzostw Europy “We Are The People”.

Oprócz krótkiego koncertu, będziemy też świadkami niezwykłego spektaklu świetlnego w 3D. Władze UEFA zaplanowały pokaz milionów cząsteczek światła, które zostały precyzyjnie przygotowane w najnowocześniejszych studiach sterowania ruchem świetlnym w Londynie.

Co więcej, już na stadionie przed pierwszym gwizdkiem sędziego w starciu Włoch z Turcją, pojawią się legendy włoskiego futbolu.

Otwarcie Mistrzostw Europy 2020: ceremonia otwarcia

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozpoczynają się 11 czerwca 2020 roku. Impreza miała odbyć się w ubiegłym roku, jednak została przeniesiona przez wybuch pandemii koronawirusa. Wszyscy kibice są spragnieni widowiska, a pierwszym spotkaniem będzie mecz otwarcia pomiędzy reprezentacjami Włoch oraz Turcji.

Po ceremonii otwarcia, czas rozpocząć turniejowe zmagania

Mecz otwarcia zaplanowano na piątek o godzinie 21.00. Włosi rozpoczną turniejowe zmagania od najcięższego przeciwnika w grupie A. Turcja w eliminacjach do Mundialu w Katarze oraz meczach kontrolnych udowodniła, że nie należy jej lekceważyć i stała się bardzo niewygodnym przeciwnikiem na arenie międzynarodowej.

Turcja
Włochy
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 11. czerwca 2021 20:59.

Przeczytaj również: Gdzie oglądać mecz otwarcia Euro 2020: Turcja – Włochy

Komentarze