Mecz otwarcia Euro 2020: Turcja – Włochy 11 czerwca o godz. 21:00

Reprezentacja Włoch
Reprezentacja Włoch Grzegorz Wajda

Inauguracja Euro 2020 nastąpi 11 czerwca 2021 roku w Rzymie. Pierwszy mecz mistrzostw Europy rozegrają Turcja i Włochy. Spotkanie na Stadio Olimpico rozpocznie się o godzinie 21:00. 

Mecz otwarcia Euro 2021

Kibice czekają z niecierpliwością na rozpoczęcie Euro 2020. Fani szykują się na wielkie święto piłki nożnej, które tym razem odbędzie się na 11 stadionach w 11 różnych krajach. Mecz otwarcia mistrzostw Europy zostanie rozegrany na Stadio Olimpico w Rzymie. Zmierzą się w nim Włochy i Turcja. W roli gospodarza wystąpi drużyna znad Bosforu, ale faktycznym gospodarzem będzie oczywiście Italia, która rozegra wszystkie swoje spotkania fazy grupowej właśnie w Rzymie. 

Turcja – Włochy: o której mecz otwarcia Euro?

W piątek 11 czerwca kibice zobaczą tylko jedno spotkanie. Niektórzy dopiero w ten dzień będą szukać informacji, o której zaczyna się Euro 2020 i mecz otwarcia. Pierwszy gwizdek na Stadio Olimpico rozbrzmi o godzinie 21:00. 

Reprezentacja Włoch i reprezentacja Turcji mają przywilej rozpoczęcia turnieju. Obie drużyny rywalizują w grupie A. Oprócz nich są tam także Walia i Szwajcaria. Te dwa zespoły zagrają ze sobą dzień później, a areną ich zmagań będzie Stadion Olimpijski w Baku. 

Mecz otwarcia Euro 2020 – transmisja

Podczas meczów Euro 2020 na trybuny będą mogli wrócić kibice. Stadiony nie będą zapełnione z powodu restrykcji pandemicznych, ale część fanów zobaczy mecze mistrzostw Europy na żywo. Oczywiście będą to ci, którzy zdobędą bilety na Euro. Wiadomo, że chętnych jest znacznie więcej niż wejściówek, dlatego dla wielu mistrzostwa Europy w piłce nożnej będą tylko w telewizji i internecie. 

Gdzie oglądać Euro 2020? Odpowiedź jest prosta. W Polsce prawa do transmisji ma Telewizja Polska. Wszystkie mecze Euro 2020 będą na żywo w TVP i na stronie internetowej sport.tvp.pl. Spotkania będą poprzedzone specjalnymi studiami. Nie inaczej będzie z przypadku starcia Turcji z Włochami, któro rozpocznie Euro.  

Ekipa TVP na mistrzostwa Europy w piłce nożnej wysyła samych najlepszych komentatorów. Mecz Polska – Słowacja skomentuje Mateusz Borek z gościem, którego nazwiska na razie nie podano i ma być to niespodzianka dla widzów. Spotkanie Hiszpania – Polska zrelacjonują Jacek Laskowski i Robert Podoliński. Trzeci mecz fazy grupowej Biało-czerwonych Szwecja – Polska będą komentowali Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak. 

Komentarze