Lazio zdobyło Neapol, fantastyczny gol Vecino [WIDEO]

SSC Napoli przegrało z Lazio (0:1) w meczu 25. kolejki Serie A. Dla ekipy Luciano Spallettiego to była pierwsza ligowa porażka w kampanii 2022/2023 w roli gospodarza.

Piłkarze SSC Napoli
  • SSC Napoli doznało pierwszej porażki u siebie w tej kampanii
  • Pogromcą Azzurri zostało Lazio
  • W ekipie z Neapolu do 82 minuty grał Piotr Zieliński

Matias Vecino bohaterem Lazio

SSC Napoli z dużą pewnością siebie podchodziło do starcia z Lazio. Podopieczni Luciano Spallettiego mieli zamiar odnieść nie tylko przekonujące zwycięstwo, ale też chcieli podtrzymać serię spotkań bez porażki u siebie. Rzymianie liczyli jednak na poprawienie swojego bilansu na wyjeździe.

W pierwszej połowie nie byliśmy świadkami ciekawego widowiska. Najbliższy strzelenia gola przed przerwą był Matias Vecino w piątej minucie spotkania. Ostatecznie jednak zapobiegł nieszczęściu gospodarzy Giovanni Di Lorenzo. Do przerwy był tym samym bezbramkowy remis.

Piotr Zieliński z dobrej strony pokazał się natomiast w 58. minucie, oddając strzał. Piłka jednak po próbie Polaka minęła słupek. Tymczasem wynik spotkania został otwarty w 67. minucie. Matias Vecino tym razem wstrzelił się w bramkę rywali, wyprowadzając Lazio na skromne prowadzenie.

W końcówce spotkania Azzurri dążyli do wyrównania. Swoją okazję miał przede wszystkim Victor Osimhen. Nigeryjczyk ostatecznie jednak nie wpisał się na listę strzelców i pierwsza porażka Napoli na Stadio Diego Armando Maradona stała się faktem.