REKLAMA
REKLAMA

Aktorzy z Hollywood przejmują jeden z najstarszych klubów na świecie

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ESPN  |  16.11.2020 18:39
Aktorzy z Hollywood przejmują jeden z najstarszych klubów na świecie

Piłki w siatce  |  fot. Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Wrexham AFC, walijski klub grający na piątym poziomie rozgrywkowym w Anglii, już wkrótce będzie miał nowych właścicieli. I to nie byle jakich! Zielone światło na przejęcie trzeciego najstarszego klubu na świecie otrzymali hollywoodzcy aktorzy Ryan Reynolds i Rob McElhenney.

Jak informuje ESPN, Reynolds i McElhenney, którzy są zdecydowani na zakup 156-letniego klubu, otrzymali w tej sprawie poparcie ze strony kibiców drużyny. Swoją propozycje przekazali przedstawicielom Wrexham Supporters Trust (WST) już w ubiegłym miesiącu, a obejmuje ona między innymi natychmiastowy zastrzyk gotówki w wysokości 2 milionów funtów.

Wrexham od czasu zdegradowania do piątego poziomu rozgrywkowego w Anglii w 2008 roku nie zdołał wywalczyć awansu do wyższej ligi. Reynolds i McElhenney są jednak przekonani, że ich zaangażowanie się do tego przyczyni. W głosowaniu, które zostało przeprowadzone wśród kibiców klubu otrzymali aż 98% poparcie.

"Obie strony będą teraz finalizować szczegóły przejęcia, a my poinformujemy o jego finalizacji kibiców Wrexham tak szybko, jak to możliwe" - czytamy w oficjalnym komunikacie Wrexham Supporters Trust (WST). "Zarząd chciałby podziękować panu Robowi McElhenney'owi i panu Ryanowi Reynoldsowi oraz ich doradcom Inner Circle Sports i Walkerowi Morrisowi za ich profesjonalne i przemyślanie podejście, oraz za czas, który już temu poświęcili. Jako kibice Wrexham pragniemy życzyć im powodzenia w kierunku naszym klubem i czekamy na to, co przyniesie przyszłość" - dodano.OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

Pasjonat | 16.11.2020 20:22

Wow! Super wiadomość. Wrexham to fajny klub z historia i potencjałem. Oby im się udało powrócić do League 2 a następnie poszybować w górę.

devious666 | 17.11.2020 09:52

Pozytywna historia, oby im zapału starczyło bo to raczej będzie wieloletni projekt - jeżeli wchodzą do tego biznesu na poważnie, zainwestują kasę i przyciągną sponsorów (a to nie będzie trudne mając jako "twarz" Reynoldsa) to mogą szybko pójść do góry - może za kilka sezonów zawitają do Championship :) Na pewno będę im kibicował.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy