LM: Real Madryt uratował honor w końcówce meczu!

Casemiro

Borussia M’Gladbach zremisowała z Realem Madryt 2:2 (1:0) w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Królewscy uratowali jeden punkt, dzięki bramkom zdobytym w samej końcówce spotkania.

Pierwsza połowa była całkowicie zdominowana przez Real Madryt. Wydawało się, że Królewskich nie opuściła dobra forma z El Clasico. Stwarzali sobie bardzo dużo sytuacji. Niestety niewielka ich liczba kończyła się oddaniem strzału w światło bramki.

Borussia M’Gladbach oddała w tej odsłonie meczu jeden strzał, który okazał się dla Los Blancos fatalny w skutkach. W 33. minucie Plea zagrał bardzo ładną piłkę między nogami Varane’a do Thurama. Napastnika źle pokrył Vazquez, dlatego miał miejsce, żeby oddać strzał z pola karnego na dłuższy słupek, otwierając tym samym wynik spotkania.

Na początku drugiej połowy Real mocno przycisnął. W przeciągu pięciu minut Królewscy mieli trzy dogodne okazje, aby zdobyć bramkę. Po tych niewykorzystanych sytuacjach mecz stał się nieco bardziej wyrównany.

W 58. minucie Thibaut Courtois został ponownie pokonany przez Thurama. Do jego bramki ponownie przyczynił się Plea, który był autorem pierwszego uderzenie. Belgijski golkiper broniąc strzał sparował jednak piłkę wprost pod nogi Marcusa, który z bliskiej odległości ustrzelił dublet.

Pod koniec meczu Borussia M’Gladbach zaczęła tracić kontrolę nad meczem. W 87. minucie Valverde wrzucił piłkę bardzo głęboko w pole karne. Z linii końcowej w kierunku Benzemy główkował Casemiro. Francuz uderzeniem z bliskiej odległości zdobył gola kontaktowago.

Bramka na wagę remisu padła w 93. minucie. Real Madryt rzucił wtedy wszystkie siły do ataku. Dośrodkowanie w pole karne wykonał Modrić. Ramos zgrał piłkę głową do dobrze ustawionego Casemiro, a ten mocnym strzałem z bliska zapewnił Królewskim jeden punkt. Finalny rezultat meczu to 2:2.