LE: Inter rozbił mistrza Ukrainy, Nerazzurri w finale

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  17.08.2020 22:50

Lautaro Martinez  |  fot. Grzegorz Wajda

Jednostronny przebieg miał mecz w ramach 1/2 finału Ligi Europy, w którym Inter Mediolan mierzył się z Szachtarem Donieck. Ekipa z miasta mody pokonała mistrzów Ukrainy 5:0, dzięki czemu to podopieczni Antonio Conte już w najbliższy piątek w finale rozgrywek zmierzą się z Sevillą FC.

Mediolańczycy do swojej potyczki przystępowali w roli zdecydowanego faworyta. W każdym razie ekipa z Ukrainy podbudowana ostatnią serią kolejnych zwycięskich meczów liczyła na to, że może pokusić się o niespodziankę w rywalizacji z wicemistrzami Serie A.

Argentyński błysk

Wynik rywalizacji na Düsseldorf Arena został otwarty w 19. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Lautaro Martinez. Argentyńczyk wykorzystał świetne dośrodkowanie Nicolo Barelli, pokonując golkipera rywali po uderzeniu głową. Tym samym na przerwę mediolański team udał się z jednobramkową zaliczkę.

Po zmianie stron miała natomiast miejsce prawdziwa rzeź niewiniątek. Inter robił, co chciał z ekipą z Ukrainy. Następstwem tego były kolejne cztery trafienia mediolańskiej drużyny, która w świetnym stylu wypunktowała ekipę dowodzoną przez Luisa Castro.

33 gole Lukaku, Belg goni Brazylijczyka Ronaldo z 34 trafieniami

Gol na 2:0 dla Czarno-niebieskich padł w 65. minucie, gdy piłkę do siatki skierował Danilo D'Ambrosio. Włoch zdobył bramkę po uderzeniu głową. Tym samym świetną asystą popisał się Marcelo Brozovic. Tymczasem dziesięć minut później kolejne trafienie zaliczył Lautaro Martinez, więc losy rywalizacji zostały praktycznie rozstrzygnięte.

W ostatnich dwunastu minutach spotkania swoje dwa gole dołożył z kolei Romelu Lukaku. Belg czwartą bramkę dla Interu zdobył w 78. minucie, wykorzystując podanie do Argentyńczyka Martineza. Z kolei w 84. minucie reprezentant Belgi ustalił wynik rywalizacji na 5:0, zamieniając na gola podanie Stefana De Vrija.

Komentarze | 35 komentarzy

xxBANGxx | 17.08.2020 22:51

Całkowita dominacja i pokaz siły klubu z Italii. Inter rozegrał to perfekcyjnie, dał się "wyszaleć" Szachtarowi na początku meczu, a później ich wypunktował jak wytrawny bokser. Pogrom na tym etapie robi wrażenie.

Finał zapowiada się wyśmienicie.

Ninja95Inter | 17.08.2020 22:52

Nie będziemy faworytem w Finale ale Wierzę w zdobycie tego Trofeum. Obrona musi zagrać perfekcyjnie tylko wtedy Ono będzie nasze bo z przodu coś zawsze siądzie.

Jeffrey | 17.08.2020 22:53

ależ mecz Bastoniego! Pełna kontrola. Jestem dymny z bycia kibicem tego klubu. forza Inter!

Wardogs | 17.08.2020 22:53

Inter wyruchał ukraińców
W meczu z Getafe wygladalo to mizernie
z Leverkusen juz bylo lepiej ale brakowalo skutecznosci
teraz Szachtar i poszlo to tak jak nalezy. Chociaz Ukraincy i ta gra w obronie i ich zaangazowanie bylo conajmniej na poziomie 2 ligi Polskiej

Mimo to Conte czuje ze doprowadzi do triumfu Interu w LE
Chociaz Sevilla ma patent na te rozrywki

Odet | 17.08.2020 22:53

Deklasacja.
Bardzo dobrze się ostatnio nasz Inter ogląda.
Pozdr.

gk87 | 17.08.2020 22:54

Spodziewałem się więcej po Szachtarze no ale nie będę narzekał:) Taktycznie zjedlismy Ukraińców bez podpalki atakowalismy po swojemu i bylismy dziś mega skuteczni.Jestesmy w finale i czekamy na Seville.Jedziemy dalej FORZA INTER!

amazon | 17.08.2020 22:55

Piekny wieczór, chwilo trwaj! Fantastyczny mecz duetu Lula, czas na Sevilę.

Smiech | 17.08.2020 22:55

Gratulacje dla Interu!!!
Wygląda na to że w końcu znaleźli dla siebie rozgrywki w których czują się jak ryba w wodzie
Teraz tylko pokonać Seville i za rok przy silnej grupie w LM mogą się spokojnie postarać o obronę trofeum

Rafalski687 | 17.08.2020 22:55

Jeżeli Inter w piątek wygra to będzie swoisty chichot losu z reszty czołówki Serie A. Ostatnia włoska ekipa która zdobyła europejskie trofeum i równo po dekadzie to może powtórzyć.

JohnyKozak123 | 17.08.2020 22:58

Przed półfinałami typowałem szanse Inter 40%, Sevilla 30%, MU 20%, Szachtar 10%. Wszystko się na razie sprawdza, w finale Inter jest zdecydowanym faworytem, bardzo dużo jakości jest w tym zespole. Ja bym pochwalił głównie Martineza, choćby za asystę przy 3 bramce gdzie sam nie cudował i podał lepiej usytuowanemu partnerowi, bardzo dobrze zagrał także Godin, widać że załapał nowy system i się w nim odnajduje, choć początkowo nie było różowo. D Abrosio też świetne zawody, nie tylko przez pryzmat gola tutaj oceniam. Słabiej to chyba tylko Young.

Il_Serpente | 17.08.2020 22:58

Ninja95Inter
Jesteśmy faworytami w finale wg bukmacherow. To będzie ciężki mecz ale mamy przewagę nad Sevilla.

Yang | 17.08.2020 23:04

Ukraińcy dziś nie wyszli na boisko. Inter nie zagrał jakiegoś wybitnego spotkania, zagrali mądrze i skutecznie ale bez fajerwerków.

Posiadając Lukaku i Martineza w składzie gdy masz 5 celnych strzałów możesz mieć 5 bramek.

Bastoni i Young też ładnie zagrali dziś.

BOYSSAN | 17.08.2020 23:06

Deklasacja. Finał będzie ciekawy. Forza Inter

Interista1987 | 17.08.2020 23:09

Wardogs

Powinienes napisac 'ich zaangazowanie bylo na poziomie conajmniej' mojej wiedzy gramatycznej.

Lukaku9 | 17.08.2020 23:17

Yang z tym że Szachtar zagrał, na ile Inter im pozwolił bo defensywa Interu dzisiaj klasa.

Chichot | 17.08.2020 23:35

Taktycznie rozjechani. Spodziewałem się defensywnej gry w pierwszej połowie ale nie tego, że Inter będzie jeszcze się oszczędzał na finał. W drugiej już zagrali normalnie i wypunktowali rywala. Ostatnie mecze tak wyglądają. Defensywna pierwsza połowa a w drugiej konkrety. Szachtar przegrał taktycznie.

_tripletta_ | 17.08.2020 23:38

DEKLASACJA!
Nie przypominam sobie takiego lania w półfinale europejskich pucharów.
Szachtar obijał wcześniej Wolfsburg i Basel 3-0 i 4-1, a tu sami dostali teraz 5-0.
To nie jest tak, że Szachtar nagle zagrał tak słabo, ale to Inter nie pozwolił im na wiele.
Szkoda 1 dnia mniej na odpoczynek. Mam nadzieję, że chłopaki się zregenerują do piątku.

dreamer1897 | 17.08.2020 23:39

Wynik mówi sam za siebie. Przed meczem był respekt wobec rywala, ale te 5-0 to efekt totalnej dominacji. Piękna sprawa dla Interu, bo jest niesamowita szansa na europejskie trofeum w pierwszym sezonie z nowym trenerem i ekipą w przebudowie.
Jeżeli podejście do Sevilli będzie podobne jak do każdej z drużyn na poszczególnych etapach rozgrywek to puchar zawita do gabloty na Giuseppe Meazza.
Gratki dla kibiców Interu. Macie trofeum na wyciągnięcie ręki.

Konradosmen | 17.08.2020 23:42

no niezle ich Inter rozgromił, z Sevilla w finale nie będzie juz tak łatwo ale myśle ze Inter sięgnie po to trofeum.

BOYSSAN | 17.08.2020 23:56

@Tripletta ten jeden dzień różnicy nie będzie miał moim zdaniem znaczenia. Inter fizycznie wyglada b dobrze, mecz z Donietskiwm wygrał taktyka i jakością a nie bieganiem i widać było jak schodzili z boiska Interisci a jak wczoraj Sevilla , która final musiała ostro wybiegać z United.
Tak czy inaczej finał będzie wyglądał tak ze to nie Inter będzie miał więcej podań i % posiadania , jak zagramy dobrze w defensywie to będziemy mieć 4 Puchar UEFA/ LE

kuppanjaja | 18.08.2020 00:28

Najlepszy mecz Interu od lat. Od lat. Brawo!

dalmare | 18.08.2020 00:39

Wielka forma drużyny i porozumienie napastników przychodzą w odpowiednim momencie, rzecz jasna Sevilla nie będzie zapraszać tak niewyobrażalnymi błędami jak Szachtar począwszy od podania na gol Pjatowa do Barelli...
Lu-La dziś wręcz "stan łaski', Lukaku jest w stanie wyprzedzić obrońcę biegnąc z nim po zewnętrznej, zresztą nie tylko oni- wbiegnięcie DAmbrosio na 2-0, współpraca graczy Interu przy golach koncertowa.

pochmurny | 18.08.2020 00:40

Pytanie z cyklu: czy można krytykować zespół, który wygrywa 5-0? :)

Kamciu | 18.08.2020 01:36

Powiem tak. Jestem dumny! Po dekadzie mamy realne szanse na kolejne europejskie trofeum.

Dzieki Bastoniemu i Godinowi zapominam, ze mamy w skladzie Skriniara. Mlody Wloch zaczyna wymiatac. Barella, Lautaro i dzik Lukaku sa kapitalni. Dojdzie Hakimi, Brozo zapewne wroci do mocnej formy, a Eriksen w koncu przebije sie do podstawy, bo ostatnio pokazuje co trzeba i walczymy o Scudetto w najblizszej kampanii.

Forza Inter!

JerryF | 18.08.2020 04:42

Gratulacje!
Świetny wynik i to z nie byle jakim rywalem.
Robi to wrażenie.
Powodzenia w finale!

Milanista88 | 18.08.2020 07:24

Brawo Inter i powodzenia w Finale przydało by się żeby  włoska drużyna coś wygrała w Europie więc trzymam kciuki

Baresi | 18.08.2020 08:05

No i tyle w temacie... Jak pisałem przed meczem, Inter już wygrał LE, tylko jego kibice jeszcze tego nie wiedzą :)
Fajnie, że drużyna z SerieA w końcu coś wygra w Europie. W finale walki nie będzie, gładkie 3-0 prognozuję...

Simoninho95 | 18.08.2020 08:48

Bardzo dobry mecz Interu. Powodzenia w finale!

FORZA JUVE!

FANTAZJA | 18.08.2020 08:53

Myślę, że Inter wygra LE. Należy im się. Conte dobrze poskładał drużynę.

Il_Serpente | 18.08.2020 10:18

Trzeba wygrać final, jest o c ok walczyć. Podobno zwycięzca LE trafia do 1 koszyka w LM. Może w końcu uda się uniknąć grupy smierci

3razyzrzedu | 18.08.2020 10:47

Milanista i newmaldini w takiej norze,ze długo nie wyjda

Chichot | 18.08.2020 12:24

Newmaldini twierdzi, że Pan Barella jest przepłacony, więc potwierdza jaki to z niego znawca :)

hablador | 18.08.2020 13:56

Wynik świetny ale ja tam wielkiej gry Interu nie widziałem. Katastrofalne wyprowadzanie piłki do własnej bramki Ukraińców i Inter to skrzętnie wykorzystał.

Prawdziwy test będzie z Sevillą

PS. Forma Lukaku jest szokująca!

Kokodzambo | 18.08.2020 23:30

Finał nie będzie łatwy, ale Inter jak najbardziej jest w stanie pokonać Sevillę. Trzymam kciuki.

DIDIER_DROGBA | 19.08.2020 11:18

To jest cały Szachtar, będzie on ogrywał 99,9% słabiakow, sredniaków i bardzo solidnych sredniakow, a ja kprzychodzi mecz z TOPem to 99,9% meczy przegrywa, chyba tego poziomu, zeby np dojść raz np do 1/2 LM nie przeskoczą nigdy, choc, ile my byśmy dali w Polsce, żeby takiego Szachtara miec?