REKLAMA
REKLAMA

Milik rozmawia z Atletico. Polak zagra w La Liga?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: As.com  |  27.06.2020 11:01
Milik rozmawia z Atletico. Polak zagra w La Liga?

Arkadiusz Milik  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Atletico Madryt cały czas jest zainteresowane sprowadzeniem na Wanda Metropolitano reprezentanta Polski Arkadiusza Milika. Jak informuje AS, w czwartek miało dojść do rozmów dyrektora technicznego hiszpańskiego klubu Andrei Berty z piłkarzem oraz jego agentem.

Przyszłość Milika nadal stoi pod wielkim znakiem zapytania. Jego obecna umowa z Napoli wygasa w 2021 roku i na razie nic nie wskazuje na to, aby miała zostać przedłużona. Polski napastnik nie narzeka jednak na brak zainteresowania, a jednym z klubów, który chętnie sprowadziłby go do swojego zespołu jest Atletico.

Nowy kontrakt albo transfer


W ostatnich dniach menedżer zawodnika Przemysław Pańtak odwiedził ośrodek szkoleniowy Napoli, gdzie spotkał się z trenerem Gennaro Gattuso oraz dyrektorem sportowym włoskiego klubu Cristiano Giuntolim. Szkoleniowiec Napoli nie ukrywa, że chciałby zatrzymać Milika w zespole, ale Giuntoli dał jasno do zrozumienia, że jeżeli ten nie przedłuży kontraktu, to klub będzie chciał sprzedać go podczas najbliższego okna transferowego.

Wideokonferencja z Atletico


Zawodnik miał otrzymać już kilka interesujących ofert z La Liga i Premier League, a jedna z nich pochodzi od Atletico. Jak informuje AS, w czwartek miało odbyć się wideokonferencja z udziałem dyrektora technicznego madryckiego klubu Andrei Berty, Arkadiusza Milika oraz jego agenta. Atletico Madryt oferuje reprezentantowi Polski wynagrodzenie w wysokości 5 milionów euro netto rocznie, co jest kwotą dwukrotnie większą od obecnych zarobków piłkarza w Neapolu.

O ile porozumienie w sprawie warunków indywidualnego kontraktu z Milikem nie powinno być problematyczne, to zdecydowanie trudniejsze zadanie Atletico czeka w rozmowach z Napoli. Prezydent włoskiego klubu Aurelio De Laurentiis oczekuje za Polaka 40-50 milionów euro i nie jest zainteresowany ewentualnym sprowadzeniem w ramach rozliczenia Diego Costy.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

Threex | 27.06.2020 22:37

Byłoby miło go zobaczyć w La Lidze :)

Wardogs | 28.06.2020 14:17

Nie wiem dlaczego ale nie widze tego ruchu
Morata wykupiony ledwo co z CFC
Kupiony Cavani
i teraz Milik?goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy