REKLAMA
REKLAMA

Dojdzie do wymiany między Juve i Barcą? Jest przełom!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Gianluca Di Marzio  |  21.06.2020 19:06
Dojdzie do wymiany między Juve i Barcą? Jest przełom!

Camp Nou  |  fot. fcbarcelona.cat

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Sprawa wymiany pomocników między Barceloną i Juventusem nadal jest aktualna. Przenosiny Miralema Pjanicia do katalońskiego klubu i Arthura w przeciwnym kierunku są cały czas możliwe. Co więcej, miał nastąpić w tej kwestii przełom.

Dotychczas problemem w rozmowach między klubami była niechęć Arthura do odejścia z Barcelony. Sytuacja miała się jednak zmienić. Jak informuje ekspert Sky Sport Italia Gianluca Di Marzio, Brazylijczyk miał w ostatnim czasie wykazać się pewną otwartością na przenosiny do Turynu. Arthur nie powiedział jeszcze "tak", ale rozmowy z dyrektorem sportowym Starej Damy Fabio Paraticim trwają.

Arthur przenosząc się do Juventusu mógłby liczyć na znaczący wzrost wynagrodzenia. Juventus ma oferować mu zarobki w wysokości pięciu milionów euro rocznie, co jest kwotą ponad dwa razy większą od tej, którą otrzymuje w Barcelonie.

Czas na transfer do 30 czerwca


Jeżeli Juventusowi uda się znaleźć porozumienie z brazylijskim pomocnikiem, oba kluby będą musiały uzgodnić szczegóły transakcji do 30 czerwca ze względów budżetowych. Jeżeli tak się nie stanie, transfer nie dojdzie do skutku. Pjanić jest obecnie wyceniany na 70 milionów euro, natomiast Arthur na 80 milionów euro. Oznacz


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

AdrianoJuve | 21.06.2020 19:28

Po kwotach widać, że chodzi tylko o to by zrobić dobrze FFP w obu ekipach. W księgach oba kluby zapiszą zyski rzędu kilkudziesięciu milionów. Amortyzację obu graczy rozbiją na 4/5 lat, także będą mieć możliwość inwestycji w okienku transferowym. Bo sportowo obaj to gracze nie na klubu takiego kalibru w chwili obecnej.  

dalmare | 21.06.2020 20:20

Kalendarz pili. Proponuję podpisać wymianę Pjanic-Arthur z wypożyczeniem obu do macierzystych klubów...

Yaq | 22.06.2020 01:39

Tu nie chodzi o pozyskanie Arthura, a pozbycie się za wszelką cene Pjanica, dla którego to już ostatni dzownek, żeby nie został balastem.

TteamWand | 22.06.2020 10:22

Broniłem długo Melo ale to chyba nie ma większego sensu. Dla mnie to on powinien na dwa lata trafić pod skrzydła Allegriego to moze coś z niego by było jeszcze ale na pozycji pivota. Włoch zrobił by z nim to samo co z Pjaniciem w kwestii wydolności i odbioru.
Ofensywnym pomocnikiem to on nigdy nie będzie. Jego główny atut to uciekanie spod pressingu ale jeśli chodzi o grę do przodu to od kiedy jest w Barcie nie potrafi zagrać dwóch dobrych meczy pod rząd gdzie zagra jakieś super piłki. Drugi sezon z rzędu utrzymuje swoją kreatywność na poziomie 0,5 otwierającego podania na mecz...

Melo moim zdaniem pomocy Juve nie zbawi. Jeśli brakuje tam kreatywnych pomocników to zamiana Bośniaka na Arthura jest zupełnie nie zrozumiała. MP w swoim najsłabszym sezonie od lat kreuje 2,5 x tyle otwierających podań na mecz. Co więcej jest znacznie wydolniejszy (regularne problemy z graniem całych spotkań) i lepszy w odbiorze.
Oczywiście istnieje szansa że rozkwitnie w Juve ale z drugiej strony on nie ma 21l tylko 24 a wciąż w Barcie nie pokazuje praktycznie nic po za kręceniem kółek i graniem do najbliższego.

Sam zamysł tego deala rozumiem i uważam ze jest słuszny.
Barca potrzebuje pomocnika który potrafi grać otwierające piłki a przy okazji pracować w odbiorze. Gdyby MP był w szczycie formy Juve nigdy by go nie oddało. Barca musi więc liczyć że odzyska najlepszą wersję zawodnika i jest to ryzyko. Z drugiej strony Melo jest sporo młodszy i w Juve wierzą że go rozwiną i widzą w nim potencjał który każdy w nim widział ale lata lecą a nadal jest tylko potencjał. Tez jest ryzyko zwłaszcza że chcą mu dać wysoką pensję.

Ciężko stwierdzić kto na tym wyjdzie lepiej. Problem w tym że nawet jesli Melo zacznie grać cudownie w Juve albo MP w Barcie to żaden z nich nie zrobił by tego w aktualnym klubie.

Jedyne ale moge mieć do kwot transferu. Od razu widać że kluby chcą rozwiązać swoje problemy księgowe ale moim zdaniem ta różnica powinna być jednak większa na korzyść Barcy...

dalmare | 22.06.2020 13:29

Powodem pozbywania się Pjanica jest pilna konieczność zaksięgowania zysku kapitałowego.
Jest najkonkretniejszą pozycją na liscie odstrzału z racji wartości i zarobków, zarząd oddałby go gdziekolwiek by zapisać kwotę.

BOYSSAN | 22.06.2020 15:54

Z tego czworokąta Juve, Pjanic, Barca , Arthur chyba tylko Arthur nie jest zadowolony z obrotu sytuacji. Zarowno pilkarz jak i agent wypowiadali sie, ze nie ma opcji zeby odszedl w to okno z Barcelony :)goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy