REKLAMA
REKLAMA

Sport: Odrzucona gigantyczna oferta Man Utd za Fatiego

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sport.es  |  22.02.2020 22:22
Sport: Odrzucona gigantyczna oferta Man Utd za Fatiego

Camp Nou  |  fot. fcbarcelona.com

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Manchester United był gotowy wyłożyć 100 milionów euro za utalentowanego zawodnika Barcelony Ansu Fatiego - poinformował dziennik Sport. Kataloński klub przekazał negatywną odpowiedź w tej sprawie.

W ostatnich tygodniach przyszłość utalentowanego piłkarza była tematem intensywnych spekulacji. Stanowisko Barcelony jest jednak jasne - Fati nie jest na sprzedaż. Zainteresowany pozyskaniem piłkarza klub musiałby aktywować klauzulę odstępnego zawartą w umowie piłkarza. Taka informacja została również przekazana menedżerowi Jorge Mendesowi, który miał w tej sprawie kilka tygodni temu kontaktować się z przedstawicieli klubu z Camp Nou.

Jak informuje Sport, Mendes, który ma dobre relacje z najbliższym otoczeniem Fatiego, dziesięć dni temu miał ponownie nawiązać kontrakt z katalońskim klubem w sprawie przyszłości piłkarza. Poinformował ich o ofercie w wysokości 100 milionów euro, która jak informuje kataloński dziennik miała pochodzić ze strony Manchesteru United. Czerwone Diabły miały być gotowe na wyłożenie takiej kwoty, przy jednoczesnej rezygnacji z dalszych starań o sprowadzenie na Old Trafford Jadona Sancho.

Propozycja miała być na tyle konkretna, że dział sportowy katalońskiego klubu przekazał ją zarządowi klubu. Odpowiedź była jednak jednoznaczna - Fati nie jest na sprzedaż. Mendes miał zostać poinformowany, że Barcelona nie zaakceptuje żadnej oferty w sprawie transferu utalentowanego 18-latka.

Wyższa klauzula odstępnego


Obecna umowa Fatiego z Barceloną obowiązuje do czerwca 2022 roku i znajduje się w niej klauzula z kwotą odstępnego w wysokości 170 milionów euro. Barcelona ma jednak prawo do jej przedłużenia i wszystko wskazuje na to, że z niego skorzysta. Wówczas kwota w klauzuli odstępnego wzrośnie do 400 milionów euro.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 8 komentarzy

Maciejus_ManUtd | 08.06.2020 18:00

Będzie z niego kocur, ale nie wierzę w te doniesienia.

FCHollywood | 08.06.2020 19:10

Ta 100 mln za gościa, który wiele nie pokazał. I jeszcze mieliby odpuścić Sancho, który bryluje i za stówę też by poszedł.

Do tego aspekt finansów Barcy sugerowałby, że powiedzieliby tak dla tego typu oferty.

Ren87 | 08.06.2020 19:23

Chyba mało realny news
MU potrzebuje topowego gracza do pierwszego składu
Taka kasa za młodziana który nic jeszcze nie pokazał
Nie wydaje się żeby stać ich było na taką rozrzutność

Maciejus_ManUtd | 08.06.2020 20:24

100mln funtów a 100 mln euro to różne kwoty. Po negocjacjach zapłacić 80mln euro za Fatiego, a zapłacić ponad 120 za Sancho to jest różnica.

DiffretAngle | 08.06.2020 20:41

"Do tego aspekt finansów Barcy sugerowałby, że powiedzieliby tak dla tego typu oferty. "

Oj, Bartomeu jest dennym prezydentem, ale bardzo się cieszę, ze to nie Ty rządzisz.
Po pierwsze nawet gdyby sytuacja była tak zła, jak mówi Ci Twoja wróżka, to sprzedawanie bardzo utalentowanego, perspektywicznego, nie doznającego kontuzji -16 latka, z wysoką klauzulą, automatycznym przedłużaniem kontraktu w opcji dla klubu i niską pensją (jedną z nizszych w klubie), na pewno nie jest dobrą opcją. Tymczasem samo puszczenie Coutinho, choćby i za 60 baniek, da w rezultacie oszczędność 80 mln w roku fiskalnym (cena + pensja). Sprawa jest bardziej skomplikowana, bo by się nie zamortyzował, ale nawet rok wypożyczenia kolejny, i po kolejnym sprzedaż za 60 jest już zupełnie ok. A w klubie jest mnóstwo innych wartych razem koło 60-70 mln, ale przynoszących oszczędność na pensjach rzędu 30 łącznie. Także tak, można sprzedać 16-latka za jakieś niezłe pieniądze, które się rozejdą, albo można trwale zmniejszyć koszta i zarobić trochę na boku. Jak brakuje Ci do 1, to najpierw pozbywasz się Mercedesa z garażu, czy robisz wyprzedaż garażową i opylasz sprzęty kuchenne, które żrą prąd a nie korzystasz?

LM10FCB | 08.06.2020 22:50

miliard   lub   100 milaradow  wtedy mozna gadac   :P

Mucha52 | 08.06.2020 23:53

Katalonski Sport i wszystko jasne.

devious666 | 09.06.2020 14:06

Barca odrzuciła 100 mln bo preferuje wymianę 1 do 1 za Jesse Lingarda, ale MU waha się, czy oddać swoją największą gwiazdę.

Mniej więcej tak można podsumować takie "newsy" :)goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy