REKLAMA
REKLAMA

Co się stanie z Todibo? Francuz za drogi dla Schalke

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Kicker  |  06.04.2020 11:03
Co się stanie z Todibo? Francuz za drogi dla Schalke

Bundesliga

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Schalke 04 Gelsenkirchen raczej nie będzie mogło sobie pozwolić na wykupieni z Barcelony Jeana-Claira Todibo - informuje Kicker. Francuski obrońca w niemieckim zespole występuje od stycznia na zasadzie wypożyczenia.

W umowie wypożyczenia zawartej przez kluby znalazła się opcja definitywnego transferu za 25 milionów euro. Kwota ta mogłaby wzrosnąć od dodatkowe 5 milionów euro zapisanych w różnych premiach. Już teraz jednak wiadomo, że Schalke nie będzie mogło sobie w tej chwili pozwolić na taki wydatek.

- Nie trzeba być prorokiem, aby powiedzieć, że prawdopodobieństwo raczej zmalało z powodu obecnej sytuacji kryzysowej - powiedział dyrektor sportowy klubu Jochen Schneider.

Nie jest jednak wykluczone, że Todibo pozostanie w Schalke na kolejny sezon. W grę mogłoby bowiem wchodzić przedłużenie wypożyczenia. Wszystko jednak zależy od tego, jakie plany wobec zawodnika będzie miała Barcelona. W Gelsenkirchen nie mają jednak wątpliwości, że piłkarz dysponuje dużym potencjałem.

- Z pewnością będzie trzeba wziąć pod uwagę plany Barcelony. Ludzie widzieli jednak, jaki ma potencjał - dodał Schneider.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

DiffretAngle | 06.04.2020 20:10

Dla mnie pomysł z tak niską klauzulą Todibo, był jednym z tych najgłupszych Barcy.
Absolutnie gracz z mega potencjałem. Dzięki fenomenalnemu panowaniu nad piłką, technice, wyprowadzeniu, ogarniał nawet pozycje defensywnego pomocnika. Naturalny następca Pique, pod względem stylu gry, tylko potrzeba mu ogrania.
Zgodziłbym się na 2-letnie wypożyczenie do Schalke, bez klauzuli odkupu, z ewentualną pierwokupu i procentem od przyszłych sprzedaży. i z opłatą uzależnioną od występów - im więcej szans w Schalke dostanie, tym niższy będzie koszt wypożyczenia. Docelowo zerowy. Oba kluby skorzystają, bo Schalke może przez 2 sezony zachować kontrolę nad świetnym obrońcą, Barca bo tenże obrońca ma okazje się ograć na wysokim poziomie.
W presezonie w tamtym roku, w parze z Araujo grali świetnie, a Todibo był najlepszym obrońcą Barcy w meczu z Interem, tym rozegranym w eksperymentalnym składzie, ale akurat obrona tworzona przez tercet Todibo, Umtiti, Lenglet, tylko ten pierwszy nie zawiódł, a wręcz wyglądał świetnie, mimo że Lautaro go parę razy minął.
Francja obronę ma na lata - Varane, Todibo, Lenglet, Umtiti, Laporte... pierwsi z brzegu.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy