Puchar Niemiec: Werder ograł BVB

dodał: sobmar  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  05.02.2020 01:15

Davie Selke  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj 150 złotych
Do niespodzianki doszło we wtorkowy wieczór na Weserstadion, gdzie miejscowy Werder Brema wygrał w Pucharze Niemiec z Borussią Dortmund 3:2. Słabo spisujący się w Bundeslidze ponownie znaleźli sposób na BVB i zameldowali się w ćwierćfinale po raz trzeci z rzędu.

Werder, który nie przegrał z Borussia czwartego kolejnego spotkania, chociaż czwarty raz z rzędu stracił z tym rywalem dwa gole, prowadził do przerwy po trafieniach Daviego Selke i Leonardo Bittencourta. Goście wprowadzili w drugiej połowie na boisko Erlinga Haalanda, który po podaniu Juliana Brandta zdobył kontaktową bramkę, na którą szybko jednak odpowiedział Milot Rashica. Potem co prawda inny rezerwowy gości Giovanni Reyna znowu zmniejszył stratę do Werderu, ale trzecia bramka dla Borussii już nie padła i tym samym ekipa z Dortmund trzeci sezon z rzędu przygodę z Pucharem Niemiec zakończyła na trzeciej rundzie.

Werder Brema - Borussia Dortmund 3:2 (2:0)

Stormblast | 05.02.2020 04:58

Piękne 121. urodziny Werderu! Byliśmy lepsi, choć Jurek i tak musiał wybronić trzy setki. W pierwszej odsłonie doszło do kuriozum, bo Hummels był bliski gola z przewrotki, ale czujny był Pavlenka. Pod koniec pierwszej połowy prezent od Hakimiego powinien wykorzystać Selke, ale trafił idealnie w Hitza. Bramka Biitencourta: marzenie. W drugiej połowie Borussia mocno nas przycisnęła a Haaland grał momentami szczęśliwie (vide pierwsza bramka), pechowo (zmarnowana setka gdzie Jurek już leżał na ziemi) czy znakomicie, gdzie idealnie podaniem obsłużył bodajże Sancho. Reyes też dał ciała przy akcji sam na sam, ale to jaką bramkę załadował. Szkoda, że ośmieszył się w sytuacji z Friedlem czy Moisanderem. U nas w pierwszej połowie podobał mi się Friedl a w drugiej Osako. Choć będąc poważniejszym: dobre zawody większości drużyny – dobre zawody większości drużyny: Bittencourt, Rashica, Pavlenka, Eggestein czy Moisander. Zmartwił Sargent, który miał problemy z prowadzeniem piłki w prostych sytuacjach.

Cieszy bardzo to zwycięstwo, choć w kolejnej rundzie pewnie trafimy na Bayern. Drugi rok z rzędu pokonujemy w lutym zasłużenie Borussię. Gdybyśmy w lidze grali tak dobrze, to mógłbym drużynę tylko chwalić. A tak dobre i to.

Bastor2703 | 05.02.2020 09:04

Bvb nigdy nie wejdzie ponad przeciętność. Raz na kilka/kilkanascie lat coś ugraj i później znowu trzeba czekać na jakiś sukces. Nie mówię o wygrywaniu ligi i pucharu ale odpadam 1/8 to trochę wstyd. W lidze też mogą wypysc po za podium jak trafi im się kilka wtop.

Bastor2703 | 05.02.2020 09:06

*odpadną
*wypaść

Matthew1987 | 05.02.2020 10:29

Borussia kolejny słaby mecz na wyjeździe, to jest najwieksza bolączką w tym sezonie. Pierwsza połowa dla Werderu, druga dla BVB. Pavlenka MVP. Piękne bramki Bittencourta i Reyny.

Od kiedy Kohfeldt przejął Werder to Borussia po prostu nie umie z nimi grać bo to niezły cwaniak i Werder umie kasować z kontry drużyny które chcą grać w pilke. Choć wczoraj w drugiej połowie multum sytuacji i Werder może dziękować tylko Pavlence i impotencji strzeleckiej Borussi.

Obrona w dalszym ciągu dramatyczna nawet nie chce myśleć ile razy jeszcze przez to potracimy pkt bo nie da się w każdym meczu strzelac po 5 bramek by wygrac. Schulz i Akanji dno dna. Wczoraj tylko Brandt Witsel i Haaland trzymali poziom.

Stormblast , Reyna może i się ośmieszył ale to Moisander zachował się jak zwykły burak i boiskowy cwaniaczek w stosunku do jeszcze trochę filigranowego i wiele młodszego od siebie rywala ciekawe czy do takiego Witsela czy nawet Haalanda (który w tej sytuacji ruszył na pomoc koledze) też by tak kozaczyl :)

Szkoda tego pucharu bo to jedyna szansa na trofeum w sezonie. Favre niech już przestanie pajacowac z tym wychodzeniem na mecz bez napastnika kiedy ma na ławce taka bestie jak Haaland. Hazard powinien grać kosztem Reusa, nie odwrotnie. Schulz jak ma tak grać to już lepiej żeby Shmelzer biegał, ten sam poziom a Marcel to przynajmniej fajny facet.

KAT | 05.02.2020 12:23

Dortmund prowadził grę my nastawieni na kontry. Do takiej gry potrzeba solidniej obrony i poświęcenia w każdej interwencji. Dzisiaj to widzielem, biegała i walczyła cała 11. Pavlenka wybronil mecz. Veljkovic i Friedl zagrali na poziomie Moisandera i Vogta co się nie zdarzyło jeszcze w tym sezonie i to był klucz do zwycięstwa. Osako grający na pozycji nr 10 dużo lepszy. On musi wracać po piłkę rozgrywać, a nie grać w ataku, wtedy daje dużo więcej. Martwi kontuzja Selke, oby nic poważnego i oby wrócił do soboty. Mam nadzieję że to był mecz, który da im wiarę w siebie. Bo jest potencjał i ludzie do grania. Problem od miesięcy leży w głowie. W sobotę musimy ograć Union, nie ma wyjścia

bundes | 05.02.2020 15:30

Szok i dzień cudów kolejny z DFB, mam nadzieje ze podtrzymamy takie zaangażowanie na ligę.
Rashica niedługo odejdzie oby na nim ze 40 zarobić bo zazwyczaj sprzedajemy za bezcen - Ozil, Diego czy Gnabry (choć w jego przyjściu do Bremy chyba Bayern maczał palce).

Rysiek | 05.02.2020 18:29

Patrząc na grę Werderu absolutnie nie jest to drużyna na spadek. Zagraliśmy mecz mądrze taktycznie, goście dużo klepali, ale mało było konkretów z ich strony. Oczywistym było, że będziemy się bronić i bramkarz zostanie bohaterem. BVB ma większe pieniądze i lepszych piłkarzy, na szczęście nie zawsze to decyduje. Drużyna zielonych ma potencjał, ale widzę, że rzadko go pokazuje. Nawet jeżeli ściągnęliśmy parę odpadów do zespołu, to i tak nie wyglądało to źle, wręcz przeciwnie. Jeden z piękniejszych wieczorów dla mnie w ostatnich miesiącach. Pamiętam Werder, który przed nikim nie pękał, miał umiejętności i odpowiedni mental. Tak było wczoraj