Wygrane RB Lipsk, Koeln i Bayeru

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  21.12.2019 17:25

Bundesliga

Nie bez problemów kolejne ligowe zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze RB Lipsk, którzy u siebie pokonali 3:1 Augsburg. Trzy punkty na swoje konto zapisały również jedenastki Koeln i Bayeru Leverkusen.

Liderujący w tabeli RB Lipsk przez godzinę przegrywał 0:1 z Augsburgiem, dla którego prowadzenie na początku meczu uzyskał Niederlechner. Podopieczni Juliana Nagelsmanna w drugiej połowie zdołali jednak odwrócić losy rywalizacji dzięki trafieniom Laimera i Schicka. W końcówce meczu wynik na 3:1 ustalił Poulsen.

Podobny przebieg miał mecz w Gelsenkirchen, gdzie miejscowe Schalke 04 długo prowadziło z Freiburgiem po trafieniu Serdara. W drugiej połowie padły jednak dwie bramki dla gości, którzy tym samym wyszli na prowadzenie. Nie zdołali jednak utrzymać go do ostatniego gwizdka, bowiem dziesięć minut przed końcem wyrównał Kutucu.

Szczęśliwe zwycięstwo odniósł Bayer Leverkusen, który na wyjeździe pokonał 1:0 Mainz. Bramkę na wagę zwycięstwa w ostatniej minucie zdobył Lucas Alario.

Trzy punkty na swoje konto zapisało także FC Koeln, które po bramce Cordoby pokonało u siebie Werder Brema.

RB Lipsk – FC Augsburg 3:1 (0:1)
0:1 Niederlechner 8'
1:1 Laimer 68'
2:1 Schick 79'
3:1 Poulsen 89'

Schalke 04 Gelsenkirchen – SC Freiburg 2:2 (1:0)

radrif | 21.12.2019 17:27

Całkowicie niezasłużona wygrana gości. Mieliśmy multum sytuacji na strzelenie gola, nie umieliśmy wykorzystać żadnej to i nie mamy punktów.

Twarze zawodników po końcowym gwizdku mówiły wszystko.

moden1 | 21.12.2019 17:33

Aż chciałoby się napisać "takimi meczami wygrywa się mistrzostwo". Nagelsmann porotował, dał szansę tym co mieli mniej minut, szło jak po grudzie z Augsburgiem, który jest w znakomitej formie, ale wyciągneli wynik. Znów ZNAKOMITY Laimer, no i oficjalnie można ogłosić powrót Schicka po fatalnym okresie w Romie :)

Szkoda tylko, że kolejna drużyna rozłożyła nogi przed Bayernem w ostatnich minutach.

A Werder w ciemnej dupie.

@radrif widziałem końcówkę i strasznie nierozważnie grali gospodarze. Rozumiem, że byli w przewadze, ale tam zostawiali tyle miejsca Aptekarzom, że już wcześniej mogli coś ukąsić. Nie zmienia to faktu, że Mainz również musiało strzelić, a bodajże Mateta(?) powinien dostać dyscyplinarkę, że nie podał partnerowi w sytuacji 2v1.

Asgaard | 21.12.2019 19:03

Lipsk ladnie. W kazdym prawie meczu maja znaczna przewage to sie liczy.

Kto by pomyslal ze Koln zacznie tak punktowac. A po pierwszych kolejkach to byla tragedia. Dobrze dla Werderu, ze w lidze jeszcze sa tacy slabeuze jak Paderborn, bo spotkali by sie z HSV w 2BL

Joker | 21.12.2019 19:52

Lipsk myślę, że pokazał iż naprawdę nie żartuje i będzie poważnie walczyć o tytuł. Mieli tam słabszy okres na początku sezonu, co prawda po kilku świetnych pierwszych kolejkach coś się załamało, ale od tego kryzysu grają kapitalnie i widowiskowo, i niemal co mecz zdobywają minimum 3 gole. Super zespół.

Bayer podobno na farcie, ale dla nich byłaby tragedia przegrać 3.mecz z rzędu do zera, także sobie poprawili humory

Rysiek | 22.12.2019 01:20

Lipsk wychodzi po przerwie z 0:1 na 3:1. Myślę, że to jedyna ekipa, która powalczy z Bayernem. Piłkarsko pasowałaby BVB, ale nie z tą mentalnością i miękkim charakterem. Piłka nożna to sport dla mężczyzn, a nie technicznych chłopców bez cojonez. Barcelona 2, że tak to ujmę. Werderu nie komentuję, bo naprawdę nie ma czego. We Freiburgu Streich świetna robota, a czytam, że Bayer się ślizgnął w meczu z Mainz. Nie wiem jak oni przegrali z Herthą..., ale skład mają na top 4.

bundes | 22.12.2019 12:36

Gramy najgorsza piłkę jaka widziałem i zasługujemy po pierwszej rundzie na spadek z hukiem.