Man Utd z czwartą wygraną, Wilki lepsze od The Villans

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  10.11.2019 16:57

Ole Gunnar Solskjaer  |  fot. SPORT PICTURES

W dwóch pierwszych niedzielnych spotkaniach w ramach 12. kolejki angielskiej ekstraklasy zwycięstwa zanotowali gospodarze. Manchester United na Old Trafford pokonał 3:1 Brighton & Hove Albion, z kolei Wolverhampton Wanderers zwyciężył skromnie 2:0 z Aston Villą.

Czerwone Diabły przystępowały do swojej potyczki, chcąc się zrehabilitować za przegrany bój z AFC Bournemouth. Z kolei team Grahama Pottera miał nadzieję na swoje trzecie z rzędu zwycięstwo.

Drużyna z czerwonej części Manchesteru wypracowała sobie w pierwszej połowie dwubramkowe prowadzenie. Najpierw w 17. minucie Andreas Pereira zamienił na gola podanie od Anthony'ego Martiala. Z kolei 120 sekund później prowadzenie na 2:0 dla Man Utd podwyższył Davy Pröpper, notując trafienie samobójcze.

W drugiej połowie Levis Dunk strzelił gola kontaktowego dla Mew. Niemniej radość z tego trafienia w szeregach gości została szybko stłumiona, bo dosłownie dwie minuty później do siatki trafił Marcus Rashford. Tym samym gospodarze wygrali swoje spotkanie 3:1, legitymując się czterema zwycięstwami, czterema remisami i czterema porażkami.

Podopieczni Nuno Espírito Santo przystępowali do swojej batalii w dobrych nastrojach, gdyż w środku tygodnia zaliczyli zwycięstwo w Lidze Europy, pozostawiając w pokonanym polu Slovana Liberec. Z kolei ekipa z Villa Park tydzień teamu straciła w 90. minucie punkt w boju z Liverpoolem FC, przegrywając 1:2.

W niedzielę piłkarze Wilków również mieli powody do zadowolenia, bo sięgnęli po komplet punktów, wygrywając 2:1 dzięki golom Rubena Nevesa i Raula Jimeneza. Wolverhampton zaliczył jednocześnie swoje trzecie zwycięstwo w trakcie trwającej kampanii, mogąc pochwalić się dorobkiem 16 punktów na koncie.

Manchester United - Brighton & Hove Albion 3:1 (2:0)

Brighton: Stephans 5', Dunk 19', Montoya 30', Burn 45+2', Pröpper 74'

Man Utd (4-2-3-1): De Gea – Williams (90+1' Rojo), Maguire, Lindelöf, Wan-Bissaka, Fred, McTominay, Rashford (90+1' Greenwood), Pereira (70' Lingard), James, Martial

Brighton (4-5-1): Ryan – Burn, Dunk, Duffy, Montoya (46' March), Trossard (60' Groß), D. Stephens, Alzate, D. Pröpper, Connolly (46' G. Murray), Maupay.

Wolverhampton Wanderers - Aston Villa 2:1 (1:0)

1:0 Ruben Neves 42'
2:0 Raul Jimenez 84'
2:1 Mahmud Hassan 90+2'

Komentarze | 12 komentarzy

Griezmann | 10.11.2019 17:03

Pawlik poczekaj do końca meczu zanim dodasz post. Villa strzeliła gola. Popraw błąd

mr_roba | 10.11.2019 17:14

Piękna bomba Nevesa po wolnym. Choć Wilki po przypadkowej bramce AV trochę strachu się najadły. Choć  w przekroju meczu byli zdecydowanie lepiej.

Co do United to C+ nie chciało nas transmitować a steramu dobrego nie znalazłem. Ważne, że wygraliśmy. Brawo.

Mr_Devil | 10.11.2019 17:21

Najmniejszy wymiar kary. Rashford strasznie partolił. Mógł być pogrom, skończyło się na 3 - 1 Oby tak dalej.

Rob66 | 10.11.2019 18:00

Brawo Wilki fajne zawody.
Czyste konto.

lukashi22 | 10.11.2019 18:30

Noo Rash dal ciala w tym meczu, tyle co zmarnowal to az serce boli

Joker | 10.11.2019 19:08

Za bardzo nie chciało mi się oglądać na streamie, także sobie odpuściłem ten mecz MU (choć chyba dziś wieczorem jest retransmisja to może trochę zerknę), ale cieszy jedno. Że zespół wreszcie zaczął w miarę regularnie strzelać gole, chociaż słabszym rywalom. Zawsze jest to jakiś postęp, bo był długi czas gdzie MU miało problem z wykreowaniem czegokolwiek, a co dopiero mówić o strzelaniu po 3 goli na mecz.

Sytuacja w tabeli jednak jest taka, że ciężko będzie powalczyć o coś więcej niż 5.miejsce (co uważam z tą kadrą i tak byłoby sukcesem), także mi się marzy aby powalczyli o wygranie LE, zawsze to trofeum, które daje bezpośredni awans do LM.

FCK | 10.11.2019 19:34

cieszy zwycięstwo i lepsza gra ale szkoda zmarnowanych sytuacji

ArbuzTHFC | 10.11.2019 21:23

Brawo Man Utd, czekam na wasz powrót do elity, by Premier League rosło w siłę :)

The_Normal_One | 10.11.2019 22:26

Uuu, na miszcza ido...

devious666 | 10.11.2019 22:26

Piękny mecz Man United, drugi z rzędu po Partizanie - tam mogło być na luzie 6 do zera, dzisiaj znowu mogło wpaść 5-6 goli dla United... I znowu Rashford partolił na potęgę, w tym do pustej z kilku metrów - a za to ustrzelił piękną bramkę z trudniejszej sytuacji :) Ten typ tak już ma - nie umie wykańczać łatwych sytuacji. Do tego Fred poprzeczka, Williams i James prosto w bramkarza w swoich sytuacjach, ogólnie Ryan ratował tyłek "Mewom" co rusz.

W MU w zasadzie każdy zagrał dobrze lub bardzo dobrze, McTominay i Fred zdominowali środek pola, James i Rash świetnie szarpali na skrzydłach i co rusz ośmieszali obronę rywali, Martial był chyba najsłabszy w 1 połowie ale za to dobrze zagrał w drugiej - i mógł mieć gola i ze 4 asysty - coraz lepiej radzi sobie na "9" i czekam na więcej goli i asyst.

W obronie na plus zaskoczył zwłaszcza młody Williams - chłopak jak ma tak grać, to nie trzeba szukać nowego lewego obrońcy, a Shaw z Youngiem muszą się zacząć martwić. Oczywiście z racji wieku jeszcze zdarzają się 19-latkowi błędy, ale i tak gra na dużej pewności zarówno w defensywie jak i ofensywie. Oby Ole nadal na niego stawiał - męczenie buły Youngiem nie ma dalej sensu skoro mamy w składzie taki diamencik.

Boli jedynie kolejna "frajerska" bramka, oczywiście po rożnym - Brighton totalnie nic dzisiaj nie grało, w zasadzie to nie wiem czy w pierwszej połowie oddali jakikolwiek strzał... W drugiej nie było lepiej, poza bramką może mieli jeszcze 1 czy 2 sytuacje... Walczyli i próbowali, ale zostali dzisiaj totalnie stłamszeni i zdominowani - MU wygrywało większość piłek w środku i tworzyło sytuacje, tutaj spokojnie mogło być 5:0 ale kolejny raz wyszły "błędy młodości" w składzie MU.

Tak czy siak to już 3-cie bardzo udane z 4 ostatnich spotkań - pozytywny trend. I o ile Norwich i Partizan to były po prostu słabe ekipy, to dzisiaj udało się "ustrzelić" dość wysoko notowanego rywala. I można z podniesioną głową jechać na trudny wyjazd do Sheffield :)

Drukarnia | 10.11.2019 22:59

Już nawet tych parodystów z Manure w telewizji nie puszczają bo wolą puścić Wolves z Aston Villa hahahaha ale ten klubik nisko upadł.

Konradosmen | 11.11.2019 01:21

no to Leicester walczy o vice mistrzostwo z chelsea i man City....