Puchar Niemiec: Asysta Piszczka, BVB gra dalej

dodał: sobmar  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  30.10.2019 23:40

Łukasz Piszczek  |  fot. Paweł Kot

Łukasz Piszczek zanotował asystę w meczu II rundy Pucharu Niemiec, a jego Borussia Dortmund wygrała u siebie z Borussią Mönchengladbach 2:1 i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek. Było to dziesiąte kolejne zwycięstwo BVB nad Źrebakami.

Z awansu i wygranej w tych samych rozmiarach cieszyli się także Dawid Kownacki (90 minut) i Adam Bodzek (13 minut) - Fortuna Düsseldorf pokonała bowiem Erzgebirge Aue.

W kolejnej fazie zameldował się także Eintracht Frankfurt, który po dwóch golach Basa Dosta ograł FC St. Pauli. Bramki wyrównującej w doliczonym czasie dogrywki i rzutów karnych potrzebowała natomiast Hertha Berlin, by uporać się z Dynamem Drezno.

Matthew1987 | 31.10.2019 01:32

Mecz strasznie nudny do bramki Gladbach, choć BVB na początku meczu próbowało grać fajna typowa dla nich szybka kombinacyjną pilke niestety od 30 minuty była kompletna padaka z jednej i drugiej strony.

Po straconej bramce Borussia Dortmund  się obudzila. Szkoda, że tak późno. Pierwsza bramka dla BVB kontrowersyjna bo tam trochę przed strzalem na bramkę Brandt był na spalonym gdy dostawał piłkę w pole karne. Jednak trochę wcześniej zawodnik Gladbach ewidentnie zagrał ręką w polu karnym a sędzia nie odgwizdał jedenastki więc oliwa sprawiedliwa ;) Brandta trzeba pochwalić mam czasami wrażenie że on jest zbyt inteligenty na ten zespół i chłopaki nie spodziewają się fajnych zagrań od niego. Ale Reusa zastąpił fenomenalnie oby więcej takich meczów.

Hazarda wszyscy wychwalali, skończył z asysta miał poprzeczke. Ale 90% jego akcji to zwykły szum z fatalnym zakończeniem. Niech już wraca Paco bo nie mogę patrzeć na te impotencję w polu karnym. Schulz dzisiaj też szalal, chyba najlepszy mecz od kiedy przyszedł. Zagodou o dziwo zagrał dość pewnie w defensywie pomimo że miał problemy z wyprowadzaniem piłki. Witsel wiadomo klasa gość poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Sancho słabiutko chyba ma zniżkę formy.

Fajnie że BVb awansowało dalej ale gra ciągle musi ulec poprawie. Favre dzisiaj az dostał kontuzji z radości przy golu podobała mi się jego reakcja przy linii ewidentnie widać że ma pomysł tylko piłkarze nie bardzo go realizują bo tak to nie wściekał się chyba w żadnym klubie :)

Ciekawe co Rose zeobil/powiedział że wyleciał z czerwienią :)