Carabao Cup: Villans grają dalej

Puchar Ligi Angielskiej
Puchar Ligi Angielskiej Na zdjęciu: Puchar Ligi Angielskiej

Aston Villa została przedostatnim zespołem, który zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Carabao Cup. Villans wygrali u siebie z Wolverhampton Wanderers 2:1 i zachowali szansę na to, by po raz dziewiąty zagrać w finale tych rozgrywek.

Gospodarze objęli prowadzenie w 28. minucie, gdy po podaniu Henriego Lansbury’ego Anwar El-Ghazi strzałem po ziemi pokonał Johna Ruddy’ego. Wilki do remisu doprowadziły w 54. minucie, gdy po dośrodkowaniu Taylora Perry’ego piłkę w siatce umieścił Patrick Cutrone. Radość gości nie trwała długo, bowiem trzy minuty później bramkę na 2:1 strzelił Ahmed Elmohamady, a drugą asystę zaliczył Lansbury.

Potem okazję do zdobycia drugiego gola miał jeszcze Cutrone, lecz jego strzał obronił Jed Steer i to Villans cieszyli się z awansu.

Aston Villa – Wolverhampton Wanderers 2:1 (1:0)

1:0 El-Ghazi 28′
1:1 Cutrone 54′
2:1 Elmohamady 57′