LE: Lazio przegrywa w Glasgow

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Drugiej porażki w fazie grupowej Ligi Europy doznali w czwartek zawodnicy Lazio. Podopieczni Simone Inzaghiego w wyjazdowym meczu przegrali 1:2 ze szkockim Celtikiem.

Po pierwszej połowie w dobrych humorach mogli być tylko goście z Rzymu, którzy pięć minut przed przerwą objęli prowadzenie. Po prostopadłym podaniu Joaquina Correi, do piłki w polu karnym dopadł Manuel Lazzari i mocnym strzałem z prawej strony trafił do siatki.

Celtic zdołał doprowadzić do wyrównania w 67. minucie. Odsonne Edouard zagrał w polu karnym do Ryana Christie’go, który ładnym strzałem z trzynastu metrów zaskoczył Strakosę.

Decydująca o losach spotkania sytuacja miała miejsce w 89. minucie. Wówczas zwycięskiego gola dla szkockiego zespołu zdobył Christopher Jullien,, który strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Christie’go z rzutu rożnego.

Celtic FC – Lazio Rzym 2:1 (0:1)

0:1 Lazzari 40′
1:1 Christie 67′
2:1 Jullien 89′