El. LE: Torino z awansem

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

W rewanżowym meczu III rundy eliminacji Ligi Europy zawodnicy Torino FC zremisowali w delegacji 1:1 z Szachtiorem Soligorsk. Tym samym team z Półwyspu Apenińskiego w dwumeczu wygrał 6:1, zapewniając sobie grę w kolejnej fazie rozgrywek.

Ekipa z Piemontu przystępowała do swojej potyczki z zaliczką pięciu goli, co sprawiało, że przedstawiciel Serie A był zdecydowanym faworytem do awansu do kolejnej rundy rozgrywek. Podopieczni Sergeya Tashueva liczyli z kolei na to, że z honorem pożegnają się z europejskimi pucharami, chcąc się zrehabilitować za bolesną porażkę sprzed tygodnia.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji jedyna warta odnotowania sytuacja miała miejsce w czwartej minucie, gdy bliski strzelenia gola był Ebong. Futbolówka trafiła jednak w poprzeczkę. Tym samym do przerwy miał miejsce bezbramkowy remis na Dinamo Stadion.

W drugiej połowie scenariusz gry nie uległ za bardzo zmianie. Ekipa z Włoch kontrolowała wydarzenia na boisku, nie dając swoim rywalom przejąć inicjatywy. Tuż przed końcem rywalizacji bramkę zdobył natomiast Simone Zaza. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy w doliczonym czasie wyrównali stan meczu za sprawą trafienia Nikolaia Janusa.

Ostatecznie zawody zakończyły się wynikiem 1:1. Jednocześnie promocję do kolejnej fazy rozgrywek wywalczyli turyńczycy.

Szachtior Soligorsk – Torino FC 1:1 (0:0)