Stuttgart ogrywa Borussię!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  27.04.2019 20:26

Bundesliga

Niezwykle ważne zwycięstwo w walce o utrzymanie w Bundeslidze odniósł w sobotę Stuttgart, który na własnym stadionie pokonał 1:0 faworyzowaną Borussię M'Gladbach.

Obie drużyny potrzebowały w tym spotkaniu kompletu punktów. Obie szukały swoich okazji od początku spotkania. Ostatecznie jednak pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć doskonałą okazję do objęcia prowadzenia mieli goście z M'Gladbach. Fatalnie w sytuacji trzech na jednego zachował się jednak Plea, którego strzał obronił Zieler.

Tymczasem w drugiej połowie Stuttgart rozstrzygnął losy spotkania na swoją korzyść. Świetnie w tej sytuacji zachował się Anastasios Donis, który zgrał sobie piłkę głową w kierunku bramki, jednocześnie mijać obrońcę, a następnie pewnym strzałem pokonał bezradnego Sommera.

Po tym spotkaniu, Stuttgart który zajmuje barażowe miejsce, powiększył do sześciu punktów przewagę nad FC Nuernberg i Hannoverm. Tymczasem piąta w tabeli Borussia ma już trzy punkty straty do czwartego Eintrachtu.

VfB Stuttgart – Borussia M'Gladbach 1:0 (0:0)