Arsenal przegrywa na King Power Stadium

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  28.04.2019 14:51

Jamie Vardy  |  fot. Abaca / Hepta / Sportpictures

Gracze Leicester wygrali u siebie z Arsenalem 3:0. Kanonierzy zanotowali trzecią kolejną porażkę w lidze.

Co działo się w tym spotkaniu?  Piłkarze Leicester mogli wyjść na prowadzenie już w trzeciej minucie, ale Ndidi nie zdołał dobrze opanować futbolówki. Kilka minut potem Leno obronił uderzenie Evansa.

W 19. minucie na uderzenie zdecydował się Maddison. Jego próba była jednak nieznacznie niecelna.

Kilka minut potem w końcu do głosu doszli goście. Swojej sytuacji nie wykorzystał jednak Lacazette.

W 27. minucie bramkarz Arsenalu obronił uderzenie Maddisona. Tak samo było kilkadziesiąt sekund potem przy próbie Ndidiego.

Po nieco ponad pół godzinie gry Lisy miały kolejną okazję. Vardy próbował przerzucić futbolówkę nad golkiperem rywali, ale zabrakło mu precyzji.

W 36. minucie drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną został zaś ukarany Maitland-Niles.

Kilka minut po przerwie bramkarza Arsenalu próbował zaskoczyć Barnes. Leno poradził sobie jednak z tą próbą i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis.

Zmieniło się to w 59. minucie. Dobrym dośrodkowaniem popisał się Maddison, a akcję zakończył Tielemans.

W 73. minucie mogło być 2:0. Tielemans uderzył jednak tuż obok słupka.

Kilkadziesiąt sekund potem popis swoich umiejętności dał Leno, który kilkoma dobrymi interwencjami uchronił swój zespół od utraty drugiego gola.

Podopieczni Rodgersa podwyższyli w 86. minucie. Wtedy to Leno został pokonany przez Vardy'ego.

Wynik meczu na 3:0 dla Leicester ustalił w doliczonym czasie gry Vardy. Arsenal ma zatem coraz mniejsze szanse na TOP4.

Maitland-Niles

Leicester: Schmeichel - Pereira, Evans, Maquire, Chilwell - Choudhury (Mendy 79') - Albrighton (Gray 86'), Tielemans, Ndidi (Barnes 46'), Maddison - Vardy

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Mustafi, Sokratis, Kolasinac - Mkhitaryan (Guendouzi 74'), Xhaka, Torreira, Iwobi (Koscielny 46') - Lacazette (Nketiah 79'), Aubameyang

Komentarze | 24 komentarzy

FCHollywood | 28.04.2019 14:59

5 ostatnich spotkań i 4 porażki. Walczą!

EdenCameBack | 28.04.2019 14:59

Najniższy wymiar kary. Tu spokojnie mogło być 6:0, ale Leno kilkukrotnie ratował zespół. 67% posiadania piłki, 24 strzały do 6. Pogrom. Oczywiście Arsenal dalej ma szanse na top4, bo Chelsea, Tottenham i United lepsze nie są.

liquidator | 28.04.2019 15:03

Nie pamiętam kiedy ostatnio zespoły z miejsc 3-6 miały tak fatalny dorobek.. Arsenal ma farta ze Valencia jest w fatalnej formie i razej powinni awansować do finału LE

CFC_2018 | 28.04.2019 15:04

KONIECZNIE TRZEBA TO WYKORZYSTAĆ... oby z głową ;-)

Zbanowany | 28.04.2019 15:06

United i Chelsea, żeby być solidarni też przegrają XD

kielbasa | 28.04.2019 15:06

Ciężko cokolwiek napisać. Wstyd, może i trener się zmienił ale tu trzeba zrobić rewolucję kadrową i pozbyć się z 8 piłkarzy. Ozil, Iwobi, Mkhitaryan, Mustafi pierwsi do odstrzału. Kościelny też młodszy nie będzie, Xhaka też kopię się po czole, Auba jest po prostu tragiczny. Z dzisiejszego składu do czegokolwiek nadaje się: Leno, Kolasinac, Torreira i Lacazette (który ostatnio jest pod forma). A oddanie Ramseya za darmo to hańba.

Nie mam pretensji do Emeryego, przejął klub i musi grać tym co ma. Liczę że będzie mógł cokolwiek zbudować po swojemu w lecie i dopiero w następnym sezonie się okaże co jest wart.

mr_roba | 28.04.2019 15:09

Żenady ciąg dalszy. Jeszcze dzisiaj remis United z CFC i nic się nie zmienia.

Italia00 | 28.04.2019 15:10

No Ramsey No party

kielbasa | 28.04.2019 15:15

Dodam jeszcze że tu wcale nie trzeba spektakularnych transferów, rozsądne ruchy- szukanie ludzi którzy chcą się wykazać w piłce na poziomie europejskim, którzy chcą wskoczyć na wyższy poziom. Nie szukać jakichś Lichsteinerów, Mustafich i innych tworów którym brakuje ambicji i chęci. Teraz takie druzyny rzemieślników nas ośmieszają. Na papierze nie powinni mieć szans, ale to co ich odróżnia od Arsenalu to to, że im po prostu zależy.

WarioR | 28.04.2019 15:17

Arsenal rozgromiony w Lester, takiego wyniku w sumie się nie spodziewałem, a tym bardziej statystyk.

Azar | 28.04.2019 15:24

W tym sezonie ostatnia kolejka chyba na serio zadecyduje o wszystkim coś czuję :D

kuppanjaja | 28.04.2019 15:27

Ta końcówka ligi angielskiej to jakaś ustawka? WTF? Nikt nie chce do LM? .. Dziwne to wszystko.

Wezyr | 28.04.2019 15:27

@liquidator
Nie wiem czy większego farta ma Arsenal, czy Valencia, chyba Hiszpanie, bo oni przynajmniej ograli Real i Sevillę, a Arsenal jest obijany przez każdego ostatnio. W LE przegrywał też wyjazdy z BATE i Rennes.
Tak czy inaczej myślę że LE wygra Chelsea lub Eintracht, a Kanonierom daję najmniejsze szanse z czwórki

xxBANGxx | 28.04.2019 15:37

Anderson
Jak tam? xDDD

malin1976 | 28.04.2019 15:45

Torreira ma za nisko zawieszony łeb i jak nie zmieni ligi to mu go w końcu urwą . Chelsea dziś w palnik i drużyny bez Brytoli do ligi europy drugi raz z rzędu .

Blue_heart | 28.04.2019 15:57

Jak tak patrzę i nie mam tu na myśli tylko dzisiejszego meczu, to Leno jest strasznie niedoceniany. Każdy tak jara się Alissonem czy Edersonem, którzy mają po prostu znacznie lepszych obrońców przed sobą i posiadanie średnio ponad 60%, a o bramkarzu Kanonierów cicho... Smutne.

Blue_heart | 28.04.2019 15:58

A odnośnie Chelsea, jestem pewien, że się również sfrajerzą i nie wykorzystają tych prezentów od Spursów czy Arsenalu. Komiczna jest ta 'walka" o top4 w tym sezonie.

Joker | 28.04.2019 16:01

To akurat było do przewidzenia, gdyby nie Leno byłaby prawdziwa kompromitacja Arsenalu...

Co do Leicester to trzeba powiedzieć, że ten zespół gra naprawdę przyjemną dla oka, ofensywną piłkę... Ta młoda druga linia nadaje takiego fajnego stylu gry Lisom, szczególnie przyjście Tielemenas'a wzniósło ten zespół na poziom wyżej, ale Barnes też robi swoje, plus Maddison czyni stałe postępy, a dzięki temu Vardy ma co mecz sporo sytuacji i swoje strzela... Paradoksalnie Lisy na ten moment kadrowo jak i pod względem stylu gry są półkę wyżej niż wtedy gdy zdobywali tytuł :)

Capolista | 28.04.2019 16:40

Ależ fascynująca walka w ligę mistrzów w "najlepszej" lidze świata!
Żenada, wyścig paralityków trwa w najlepsze, prawie jak w serie A

Capolista | 28.04.2019 16:50

sorry że post pod postem ale muszę pośmieszkować, więc nie mam pojęcia, jak ManU i Chelsea mają zamiar wspólnie przegrać grając między sobą, ale coś wymyślą ;)

Fa_shit | 28.04.2019 16:52

Arsenal przegrał? ale mi niespodzianka. Czas nas tratę punktów przez United i Chelsea. Paraolimpiady ciąg dalszy.

Czupryn1994 | 28.04.2019 16:58

Meczu niestety nie oglądałem, ale obserwując statystyki można śmiało powiedzieć, że Lisy przycisnęły Kanonierów. Pasjonujący wyścig o top4 dalej trwa. Vardy miał być jednosezonowcem a dalej ładuje bramy dla Lester.

kanonier43 | 28.04.2019 18:34

przykre,bardzo przykre z widzenia kibica Arsenalu,gdzie szukać wytłumaczenia,zacznijmy od prezesów(właścicieli),bez nakładów nie ma wyników,kiedyś tam pojawiło się stwierdzenie że miernota zostawiona przez Wengera - bez PEA,Lacazette atak by nie istniał,oddanie Ramseya(nie można było się dogadać) - to wyszło w ostatnich meczach(kontuzja),obrona,Sokratis,L ICH(no może tylko tyle pieniędzy było),SUAREZ to już całkowity błąd EMERY

kanonier43 | 28.04.2019 18:47

dodając,EMERY i wszyscy nie zapoznani z Anglią ich ligą zapomnieli,tutaj sama nazwa Real Madryt,Barcelona czy Juventus nie robi wrażenia(tak jak ich przeciwnicy pisali że nie podejmują walki bo nie mają szans