Arsenal przegrywa na King Power Stadium

Jamie Vardy

Gracze Leicester wygrali u siebie z Arsenalem 3:0. Kanonierzy zanotowali trzecią kolejną porażkę w lidze.

Co działo się w tym spotkaniu?  Piłkarze Leicester mogli wyjść na prowadzenie już w trzeciej minucie, ale Ndidi nie zdołał dobrze opanować futbolówki. Kilka minut potem Leno obronił uderzenie Evansa.

W 19. minucie na uderzenie zdecydował się Maddison. Jego próba była jednak nieznacznie niecelna.

Kilka minut potem w końcu do głosu doszli goście. Swojej sytuacji nie wykorzystał jednak Lacazette.

W 27. minucie bramkarz Arsenalu obronił uderzenie Maddisona. Tak samo było kilkadziesiąt sekund potem przy próbie Ndidiego.

Po nieco ponad pół godzinie gry Lisy miały kolejną okazję. Vardy próbował przerzucić futbolówkę nad golkiperem rywali, ale zabrakło mu precyzji.

W 36. minucie drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną został zaś ukarany Maitland-Niles.

Kilka minut po przerwie bramkarza Arsenalu próbował zaskoczyć Barnes. Leno poradził sobie jednak z tą próbą i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis.

Zmieniło się to w 59. minucie. Dobrym dośrodkowaniem popisał się Maddison, a akcję zakończył Tielemans.

W 73. minucie mogło być 2:0. Tielemans uderzył jednak tuż obok słupka.

Kilkadziesiąt sekund potem popis swoich umiejętności dał Leno, który kilkoma dobrymi interwencjami uchronił swój zespół od utraty drugiego gola.

Podopieczni Rodgersa podwyższyli w 86. minucie. Wtedy to Leno został pokonany przez Vardy’ego.

Wynik meczu na 3:0 dla Leicester ustalił w doliczonym czasie gry Vardy. Arsenal ma zatem coraz mniejsze szanse na TOP4.

Leicester – Arsenal 3:0 (0:0)

1:0 Tielemans 59′