Śnieżna bitwa dla Hannoveru

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  10.12.2017 17:24

Szóste zwycięstwo w sezonie odnieśli dziś piłkarze Hannoveru 96, którzy pokonali przed własną publicznością TSG Hoffenheim 2:0 (0:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli po przerwie Fullkrug i Harnik. Spotkanie rozgrywane było przy bardzo obfitych opadach śniegu.

Dwóch piłkarzy po porażce z Bayernem wymienił w wyjściowej jedenastce trener Breitenreiter - zamiast Sorga i Schmiedebacha mogliśmy oglądać Sane i Bebou. Dwóch zmian dokonał także Julian Nagelsmann - miejsca Poscha i Akpogumy zajęli Vogt i Kramarić.

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego na HDI-Arena w Hannowerze nie przyniosła zbyt wielu emocji - przewagę w posiadaniu piłki mieli goście z Hoffenheim, ale to gospodarze oddali więcej strzałów w kierunku bramki gości. W 28. minucie podopiecznym Nagelsmanna udało się zdobyć gola, ale trafienie Amiriego nie zostało uznane z powodu spalonego.

Piłkarze musieli radzić sobie dziś z ciężkimi warunkami atmosferycznymi, gęsto padający śnieg z pewnością nie pomagał zawodnikom Hannoveru i Hoffenheim w tworzeniu sytuacji. W 59. minucie prowadzenie objęli gospodarze - po dośrodkownaiu z lewej flanki piłkę zgrał Sane, a z najbliższej odległości do siatki posłał ją Fullkrug.

Niespełna dziesięć minut później Fullkrug mógł ustrzelić dublet, ale 24-latek posłał futbolówkę głową tuż obok słupka. W kolejnych minutach zaatakowali goście - najpierw po indywidualnej akcji, Tschaunera zatrzymał próbę Gnabry'ego, a kilka minut później, obronił także strzał Hubnera.

Podopieczni trenera Breitenreitera zwycięstwo przypieczętowali pięć minut przed końcem spotkania - piłkę z rzutu wolnego posłał Klaus, a bramkę na 2:0 zdobył Harnik.

Hannover przerwał tym samym serię czterech ligowych spotkań bez zwycięstwa, ale wciąż pozostaje na dziesiątym miejscu w tabeli. Podopieczni trenera Breitenreitera, którzy w następnej kolejce zmierzą się z Herthą, zrównali się jednak punktami z Frankfurtem, Augsburgiem i Dortmundem. Hoffenheim w 16. kolejce podejmie Stuttgart.

Hannover 96 - TSG Hoffenheim 2:0 (0:0)
1:0 Fullkrug 59'
2:0 Harnik 85'