Trzy punkty Eintrachtu w Hanowerze

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  24.10.2015 17:27
Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w sobotnie popołudnie piłkarze Eintrachtu Frankfurt. W wyjazdowym spotkaniu pokonali 2:1 Hannover 96. Bohaterem spotkania okazał się Marc Stendera.

Kibice, którzy zasiedli na trybunach nie mogli być zadowoleni z postawy obu drużyn w pierwszej połowie. Brakowało składnych akcji, piłkarze obu zespołów rzadko dochodzili do sytuacji strzeleckich. Ostatecznie w pierwszej odsłonie nie padła ani jedna bramka.

Druga połowa okazała się już znacznie ciekawsza. W 51. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Kiyotake świetnie zagrał prostopadle w pole karne do Klausa, który mając przed sobą tylko bramkarza, posłał piłkę do siatki. Radość Hannoveru nie trwała jednak długo.

Sześć minut później goście z Frankfurtu wyrównali. Gospodarzom pierwszy raz o sobie dał znać Stendera, który ograł w polu karnym jednego z obrońców, a następnie pewnym uderzeniem pokonał bezradnego Zielera. W 65. minucie Eintracht był już na prowadzeniu. Ponownie na listę strzelców wpisał się Stendera, który tym razem wykorzystał dobre dogranie Aignera. Jak się później okazało, było to trafienie na wagę trzech punktów.

Hannover 96 - Eintracht Frankfurt 1:2 (0:0)