REKLAMA
REKLAMA

Przybylski i Ćerimagić już biegają

dodał: maaarcin  |  źródło: ASInfo  |  11.02.2015 18:09
Kiedy zespół Górnika przebywał na zgrupowaniu w Turcji, Armin Ćerimagić i Mariusz Przybylski intensywnie pracowali nad powrotem na boiska ligowe - czytamy na oficjalnej stronie zabrzan.

Armin Ćerimagić przechodzi rehabilitację po wycięciu wyrośli na łydce w lewej nodze. - W gliwickim "Fizjoficie" pracowałem głównie nad siłą. Powoli wszedłem również w trening biegowy - mówi 21-letni pomocnik Górnika. - Najważniejsze, że nic mnie nie boli i wszystko przebiega zgodnie z planem.

Dobre wieści potwierdza Bartłomiej Spałek, fizjoterapeuta Górnika Zabrze, który przejął kontrolę nad rehabilitacją obu zawodników po powrocie z Turcji. - Faktycznie, w przypadku Armina wszystko idzie w dobrą stronę. Myślę, że za 2-3 tygodnie będzie mógł trenować już z zespołem.

Wolniej, ale na szczęście bez komplikacji przebiega rehabilitacja Mariusza Przybylskiego po operacji stawu skokowego prawej nogi. - Mariusz przeszedł w ostatnim czasie sporo zabiegów. Zaczął również delikatnie truchtać. Teraz będziemy pracować manualnie nad stawem skokowym, aby przywrócić ruchomość w stawie skokowym.

W minioną niedzielę zarówno Ćerimagić, jak i Przybylski trenowali na hali lekkoatletycznej przy Roosevelta pod okiem klubowego fizjoterapeuty. - Byliśmy wspólnie na siłowni, zrobiliśmy trening funkcjonalny. Zawodnicy popracowali również na rowerku stacjonarnym. W poniedziałek i wtorek indywidualnie biegali. W środę spotkają się z zespołem, ale będą pracowali pod moim okiem - kończy Spał


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco