REKLAMA
REKLAMA

Wenger wraca do polityki oszczędzania?

dodał: Michał Machowski  |  źródło: ASInfo  |  14.10.2013 21:20
Menedżer Arsenalu, Arsene Wenger przestrzegł fanów, by nie spodziewali się kolejnych wielkich transferów po tym, jak klub sprowadził za niespełna 50 milionów euro z Realu Madryt Mesuta Ozila. - Nie tędy droga - stwierdził francuski szkoleniowiec.

Francuz nie żałuje ani jednego euro wydanego na Niemca ale jednocześnie zapewnia w wywiadzie dla oficjalnej witryny klubu, że dotychczasowa polityka transferowa Arsenalu nie legnie w gruzach.

- Wciąż myślimy tak samo w tej materii. Chcemy ściągać do klubu graczy światowej klasy za jak najmniejsze pieniądze. Nadal chciałbym, aby 60-80 procent graczy wyjściowej jedenastki stanowili gracze, których wychowamy. Tacy piłkarze jak Jack Wilshere, Aaron Ramsey czy Kieran Gibbs powinni być drogowskazem dla innych - powiedział Wenger.

- Wydanie 50 milionów na Ozila było z naszej strony sporym ryzykiem i było obarczone wielką odpowiedzialnością. W tym danym momencie mieliśmy akurat do dyspozycji wielkie pieniądze, wcześniej niestety nie. To bardzo proste. Przez to straciliśmy na przestrzeni ostatnich lat kilku dobrych graczy, którym zabrakło cierpliwości. Teraz jednak jesteśmy w lepszej kondycji finansowej i nie będziemy bali się nadal wzmacniać drużyny - zakończył trener Kanonierów.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 11 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

Mr_Devil | 14.10.2013 21:49

Dobra,dobra... nie ze mną te numery Bruner... to jest nowa taktyka transferowa Wengera - ściema,ściema....i bum!! Suarez, albo jakiś Rooney.. hehe. Nigdy nic nie wiadomo..

mrHS | 14.10.2013 22:07

Tytuł i wstęp newsa wydaje mi się niezbyt adekwatny do słów Wengera przytoczonych w tym wywiadzie..

Przecież powiedział, że Arsenal jest w lepszej kondycji finansowej i że nie będą się bali wzmacniać drużyny.. A że nie zamierza co okienko wydawać na jednego piłkarza 50 milionów to chyba normalne.

ICEMAN | 14.10.2013 22:42

Boli was prawda że usuwacie komentarze?

gunner125 | 14.10.2013 22:44

według mnie nie to powiedział Wenger ale co ja tam wiem

drzwi | 14.10.2013 22:46

Tak naprawdę nie cena świadczy o klasie piłkarza i tu w pełni popieram Wengera. Jak się ma dobry scouting, a Arsenal zawsze z takiego słynął, to można wydobyć diamencik do oszlifowania za stosunkowo niewielkie pieniądze. To, że na Andy'ego Carrolla wydano 35 mln funtów, to nie znaczy, że będzie walczył o Złotą Piłkę, a świadczy to tylko o głupocie ludzi, którzy do tego dopuścili. Celowo przytaczam ten przykład, bo to jest ewidentnie najgłupszy transfer w historii piłki nożnej, biorąc pod uwagę stosunek ceny do sportowej przydatności i do tej pory nie mogę się z tym pogodzić, że ta błazenada była autorstwa mojego ulubionego klubu...

Abudabu | 14.10.2013 23:20

News tak skonstruowany tak, by wzbudzić niepotrzebną sensację. W pełnym wywiadzie pojawiły się min. takie słowa:

But could fans expect to see one or two of these big-name signings following each season now?

If they are needed, then yes. If it’s just for marketing reasons, then no. But for football reasons, why not.

mateuszt77 | 15.10.2013 00:30

Abudabu i inni
Jak wstawiacie coś po ang. i w innych językach to jak możecie to tłumaczcie to w nawiasie bo nie każdy ogarnia perfekcyjnie ang. :P

BAN_ZA_NIC | 15.10.2013 00:32

Widze, ze anglia goal kopiuje tytulu z onetu, gratulacje. Jeszcze niech Rudzki to zacznie newsy pisac...

Szogun79 | 15.10.2013 09:59

Tytuł newsa w niczym nie odzwierciedla słów Wengera który powiedział między innymi  - "Jeśli mamy wydawać pieniądze, aby tak było, wydam je. Jeśli chodziłoby wyłącznie o względy marketingowe, to jestem temu przeciwny, jednak jeśli chodzi o względy czysto piłkarskie, to czemu nie."      

"
- Oczywiście, wydanie tak wielkiej kwoty to wielka odpowiedzialność, jednak czuję się z tym dobrze, gdyż mamy pieniądze, aby to robić. Wcześniej nie mogliśmy sobie na to pozwolić, gdyż nie mieliśmy funduszy"

Więc sugerowanis się artykułem z onetu jest równoznaczne z przytaczaniem newsa z np The Sun.

ban_za_prawde | 15.10.2013 12:16

Przecież to jest pewne, że Wenger co okienko nie będzie wydawał po 30-50 mln.

Ericsoon5 | 15.10.2013 16:27

ban_za_prawde - ale czemu nie miałby powiedzieć że jest taka możliwość? Z miejsca podbudowuje fanów oraz jednocześnie zdobywa możliwość ewentualnego tłumaczenia nieudanego okienka. Wenger będzie wyciskał z tego transferu ile się tylko da :]goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy