Zieloni ośmieszyli Nancy

dodał: MW  |  źródło: Francja.goal.pl  |  05.10.2012 22:33
Dni Jeana Fernandeza w Nancy wydają się być policzone. Drużyna wspomnianego szkoleniowca została ośmieszona przez Saint Etienne, przegrywając na Stade Geoffroy-Guichard różnicą czterech goli. Dla przyjezdnych była to szósta ligowa porażka z rzędu.

Nie wiadomo, jak potoczyłyby się losy spotkania, gdyby na samym początku do siatki gospodarzy trafił Benjamin Mukandjo. Piłka po jego strzale odbiła się od jednego ze słupków, a następnie przeturlała się po linii bramkowej. Szczęście było wówczas przy Zielonych, którzy w 9. minucie znaleźli się na prowadzeniu.

Na listę strzelców wpisał się wówczas Brandao, dla którego był to pierwszy ligowy występ w wyjściowym składzie. Brazylijczyk oddał precyzyjny strzał głową, zaskakując Damiena Gregoriniego, który niespodziewanie stanął między słupkami w miejsce N’Dy Assembe.

Nim minął kolejny kwadrans, gospodarze zdołali zdobyć kolejne trzy gole. W 19. minucie akcję swojego zespołu wykończył Romain Hamouma, a kilkadziesiąt sekund później po raz drugi do siatki trafił Brandao. W 25. minucie swojego pierwszego gola tego wieczoru zdobył natomiast najlepszy strzelec St. Etienne - Pierre Emerick Aubemeyang. Gabończyk wykorzystał piękne podanie Cohade i w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Nancy.

Mimo że pod koniec pierwszej połowy zdecydowanie zaatakowali przyjezdni, bliżej zdobycia kolejnego gola byli Zieloni. Tuż przed zejściem na przerwę piłkarzy Nancy uratował bowiem słupek. Druga, wyrównana odsłona meczu, nie dostarczyła już tylu emocji. Mimo okazji strzeleckich Hamoumy i Abemeyanga, Gregorini nie przepuszczał kolejnych bramek.

W 68. minucie z boiska wyrzucony został napastnik Nancy, Simon Zenke, który ostro zaatakował zawodnika rywali. Mimo że gracze Christophe’a Galtiera nie zdobyli już ani jednego gola, opuszczali boisko zadowoleni. Za sprawą piątkowej wygranej Zieloni awansowali bowiem do pierwszej dziesiątki tabeli.

Saint Etienne - AS Nancy 4:0 (4:0)
1:0 Brandao 9’
2:0 Hamouma 19’
3:0 Brandao 21’
4:0 Aubemeyang 25’