Za Gilardino ku zwycięstwu

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  30.09.2012 16:58
Dwie bramki Alberto Gilardino (fot) walnie przyczyniły się do wysokiego zwycięstwa Bologny nad Catanią 3:0. Były snajper Fiorentiny i Milanu strzelił gole numer dwa i trzy, wynik otworzył w drugim kwadransie Tiberio Guarente, a ustalił w ostatniej akcji meczu Kone.

Od pierwszych minut zaznaczyła się wyraźna przewaga gospodarzy. Została ona jednak potwierdzona dopiero w 19 minucie, kiedy to z dystansu doskonale przymierzył Tberio Guarente i solidny bramkarz Catanii, Mariano Andujar musiał skapitulować.

W dalszej części pierwszej połowy Catania próbowała się odgryźć i były momenty, w których zdawało się, że jest o krok od tego. Zabrakło jednak skuteczności, którą wykazał się natomiast w 40 minucie Gilardino. Snajper Bologny  dostał piłkę od Garicsa i z pola karnego podwyższył na 2:0.

Taki wynik utrzymał się do gwizdka na przerwę.

W drugiej połowie na 3:0 podwyższył niezawodny Alberto Gilardino. Być może jeszcze za wcześnie aby nazwać go następcą Marco Di Vaio na szpicy w Bolonii jednak to jedgo bramki dzisiaj były głównym powodem wysokiego zwycięstwa Rossoblu, które ustalił Kone.

Bologna FC - Catania Calcio 4:0 (2:0)
1:0 Guarente 19'
2:0 Gilardino 40'
3:0 Gilardino 61'
4:0 Kone 90+5'